Słoneczna i ciepła pogoda w marcu
Słoneczna i ciepła pogoda w marcu. Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Od kilku dni pogodę nad Polską kształtują wyże – przez co aura jest słoneczna i sucha. Nie pomaga to przy rozpoczynającym się już niedługo procesie wegetacji roślin. Niestety, nie inaczej będzie i we wtorek, i w ciągu najbliższych kilku dni.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 24.03.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, na pogodę w Polsce aktualnie mają wpływ układy wysokiego ciśnienia. Dziś jeden z nich, znajdzie się na wschód od naszego kraju.

Pogoda na dziś

Pogoda na dzś 24 marca 2020

Po porannym mrozie oraz przymrozkach we wtorek czeka nas słoneczna aura. Na zachodzie temperatura podskoczy do 7 stopni. W centrum w okolicach 4,5. Najchłodniej na południu – w górach całodobowy mróz. Bez opadów w całej Polsce, wiatr słaby i umiarkowany.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 25 marca 2020

Środa pod znakiem bardzo podobnej aury. W nocy po raz kolejny pojawi się mróz oraz przymrozki. Na zachodzie -3 stopni, w centrum temperatura spadnie to -6 stopni. Na południu oraz na krańcach wschodnich jeszcze większe spadki temperatur. W ciągu dnia bardo słonecznie i bezchmurnie w całym kraju. Najcieplej na zachodzie do 8 stopni. Na północy 7, w centrum i na południu w okolicy 4,5 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here