Jesienna deszczowa szaruga
Jesienna deszczowa szaruga (pixabay.com)

Przed nami bardzo ciepły dzień – szczególnie na południu kraju, gdzie temperatura przekroczy 10 stopni. Miejscami, na południowym wschodzie słupki rtęci mogą osiągnąć nawet 15 stopni. Opady deszczu o charakterze umiarkowanym wystąpią na zachodzie oraz północy Polski.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 13:00 03.03.2020. Grafika metoffice.gov.uk

We wtorek nad Polską przewędruje ośrodek niskiego ciśnienia, który przyniesie opady deszczu oraz pochmurną aurę. Nad Polską pojawi się ciepłe oraz wilgotne powietrze pochodzenia morskiego.

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś 03 marca 2020

Na południu Polski bardzo ciepło – na krańcach południowo wschodnich temperatura może podskoczyć nawet do 13 stopni. W Centrum i na Mazowszu chłodniej do 8 stopni. Wzdłuż zachodniej granicy podobne temperatury. Najchłodniej na północy i nad morzem do 5,6 stopni.

Stałe i umiarkowane opady deszczu wystąpią na zachodzie oraz północy kraju. Nie powinno padać na południu Polski, a na południowym wschodzie w godzinach porannych możliwe rozpogodzenia.

Wiatr słaby i umiarkowany, silniejszy na terenach podgórskich.

Pogoda na jutro

Pogoda na jutro 04 marca 2020

Środa zapowiada się chłodniej – temperatury nie przekroczą 10 stopni. W całym kraju od 5 do 7 stopni.

W górach opady śniegu, natomiast na południowym wschodzie pojawi się strefa dość intensywnych opadów deszczu. Na zachodzie, w centrum oraz na północy sporo rozpogodzeń. W godzinach popołudniowych na zachodzie wystąpią opady z komórek konwekcyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here