Burze w Polsce

Pierwszy dzień majówki najgorzej zapowiada się w centrum i częściowo na zachodzie, gdzie przez większą część dnia ma padać. Po południu burze przejdą na krańcach zachodnich oraz na wschodzie.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 14:00 1.05.2020. Grafika metoffice.gov.uk

W piątek nad Polską zaznaczy się aktywny chłodny front atmosferyczny. Przyniesie sporo opadów pasie od województwa opolskiego po pomorskie. Na wschodzie wystąpią burze.

Piątek 1 maja

Pogoda na dziś piątek 1 maja 2020Strefa ciągłych opadów deszczu zaznaczy się częściowo na zachodzie i w centrum. Z biegiem dnia będzie powoli przemieszczać się na wschód. Po południu na wschodzie i zachodzie dojdzie do rozwoju chmur burzowych. Lokalnie może padać grad i silniej powiać do 70-80 km/h. Przejdą ulewy.

Sobota 2 maja

Pogoda na jutro sobota 2 maja 2020

Więcej słońca niż w piątek, ale za to sporo przelotnych opadów, a także burz i to w całym kraju. Najwcześniej proces formowania chmur rozpocznie się na zachodzie kraju, a następnie w centrum i na wschodzie. Rano na wschodzie może jeszcze zaznaczyć się strefa ciągłych opadów, która szybko zaniknie. W czasie burz spodziewamy się ulew, opadów małego gradu i silnego wiatru do 70 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here