Poniedziałek pochmurny z przyjemnymi temperaturami. Na zachodzie oraz w głębi kraju możliwy rozwój komórek konwekcyjnych, z których lokalnie zagrzmi.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 14:00 4.05.2020. Grafika metoffice.gov.uk

W pobliżu Polski znajdują się dwa ośrodki niżowe. Popołudniu nad nasz kraj wkroczy chłodny front atmosferyczny.

Poniedziałek, 4 maja

Pogoda na poniedziałek 4 maja

Zapowiada nam się w miarę ciepły początek tygodnia. W całym kraju temperatury w okolicach 15 stopni. Najcieplej na południowym zachodzie – 17, najchłodniej na północnym zachodzie oraz nad morzem w okolicach 10 stopni.

W godzinach popołudniowych nad Polskę wkroczy chłodny front atmosfery, w obrębie którego będą tworzyły się komórki konwekcyjne, z których lokalnie zagrzmi.

Miejscami możliwe bardziej intensywne opady deszczu. Początkowo konwekcja występować będzie na zachodzie wraz z kolejnymi godzinami postępować będzie ona w głąb kraju – w pasie przez województwo zachodnio pomorskie, mazowieckie, łódzkie, aż do śląskiego.

Wtorek, 5 maja

Pogoda na wtorek 5 maja

W nocy przez Polskę przejdzie strefa opadów, która w godzinach porannych znajdzie się w linii od warminśko-mazurskiego, przez mazowieckie łódzkie aż do województwa małopolskiego, by powoli w ciągu dnia przesuwać się na wschód. Z kolei na zachodzie w godzinach popołudniowych mogą pojawić komórki konwekcyjne.

Chłodniej – miejscami temperatury mogą nie przekroczyć 10 stopni – zwłaszcza we wspomnianej strefie opadów. Na zachodzie do 12 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here