Ulewa, opady deszczu i burze

W środę czekają nas w pogodzie spore zmiany. Pojawią się większe opady deszczu, burze, a dodatkowo będziemy mieli sporą różnicę temperatur.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 14:00 29.04.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Nad Polskę napłynie front atmosferyczny, związany z niżem, który znajdzie się blisko naszego kraju. Będzie on odpowiedzialny za zamieszanie pogodowe. Ściągnie za sobą chłodniejsze powietrze.

Pogoda na środę, 29 kwietnia

Pogoda na środę, 29 kwietniaOpady deszczu od rana będą występowały na północy i zachodzie. Po południu i pod wieczór w centrum, na południu i wschodzie rozwinie się konwekcja. W wielu miejscach wystąpią burze podczas których mocniej powieje i intensywnie będzie padać.

Będzie bardzo duża różnica temperatur. Najchłodniej na północy, gdzie będzie zaledwie 5-6 stopni. Dużo cieplej w centrum i zwłaszcza na południowym wschodzie, gdzie termometry pokażą nawet 21-22 stopnie Celsjusza.

Pogoda na czwartek, 30 kwietnia

Pogoda na czwartek, 30 kwietniaW czwartek do naszego kraju z zachodu wejdzie kolejny front atmosferyczny przynoszący opady deszczu, w wielu miejscach intensywne. Przed południem deszcz możliwy także na wschodzie. Temperatury już na bardziej wyrównanym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here