Białe święta Bożego Narodzenia
Białe święta Bożego Narodzenia (pixabay.com)

Naprawdę ciężko spotkać osobę, która nie chciałaby białych świąt Bożego Narodzenia, bo to właśnie śnieg powoduje, że święta te mają niezwykły klimat. W tym roku ujemne temperatury na chwilę zawitają do Polski, lecz potem ponownie temperatura wzrośnie powyżej zera.

Pogoda w wigilię

Pogoda w wigilię 2018

Wigilia przyniesie wyraźną zmianę pogody. Nad Polską wędrować będzie front atmosferyczny, za którym spłynie zimne powietrze. Na południu kraju początkowo padać będzie deszczu, który szybko zaniknie, a w drugiej części dnia przejdzie w opady słabego śniegu. W górach popada intensywnie. Napływ zimnego powietrza uruchomi konwekcje, która spowoduje krótkotrwałe, ale intensywne opady śniegu na północy, częściowo w centrum i na wschodzie Polski. Na południu kraju wystąpią mocniejsze podmuchy wiatru do 60 km/h.

Pogoda na Boże Narodzenie

Pogoda Boże Narodzenie 2018

Pogoda w Boże Narodzenie będzie bardzo daleka od wymarzonej. Przez Polskę wędrować będzie ciepły front atmosferyczny, za którym spłynie ciepłe powietrze. Na zachodzie padać będzie sam deszcz, w centrum możliwe opady mieszane, a na wschodzie początkowo śnieg, który także ostatecznie przejdzie w opady samego deszczu. Uwaga, gdyż na wschodzie kraju warunki na drogach będą bardzo trudne.

Świętego Szczepana

Pogoda świętego Szczepana

Po przejściu frontu do Polski wróci jesienna aura. Na wschodzie mogą jeszcze występować przelotne opady deszczy. W całym kraju wystąpią nieco mocniejsze porywy wiatru, dochodzące do 40-50 km/h. Na zachodzie gdzieniegdzie wystąpią przejaśnienia.

Nadchodzące święta przyniosą nam akcent zimowy, ale głównie w centrum i na wschodzie Polski. Niestety załamanie pogody przypadnie na święta, gdy wiele osób podróżować będzie samochodem. Pamiętajmy o ostrożności i szczególnej uwadze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here