Przymrozek wiosną bywa bardzo niebezpieczny
Zdjęcie (pixabay.com)

Wtorkowy poranek może przynieść białe krajobrazy miejscami w pasie od południowego zachodu po północy wschód kraju. Wystąpią przymrozki. W ciągu dnia chłodno.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 14:00 12.05.2020. Grafika metoffice.gov.uk

Pogodę w Polsce kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia znad okolic Islandii i Wielkiej Brytanii. Do naszego kraju docierać będzie powietrz arktyczne.

Wtorek, 12 maja

Pogoda na dziś wtorek 12 maja 2020

Wtorkowy poranek przyniesie niskie temperatury, przymrozki mogą wystąpić na zachodzie i północy. Lokalnie może być biało, szczególnie w pasie od południowego zachodu po północny wschód kraju, z naciskiem na północny wschód. Na wschodzie będzie padać deszcz, a na Suwalszczyźnie śnieg i deszcz ze śniegiem. Opady zanikną około południa.

W drugiej części dnia na północy i wschodzie występować będą przelotne opady deszczu, z okresowymi opadami małego gradu. Temperatura maksymalna wzrośnie niewiele ponad 10 stopni Celsjusza na zachodzie i koło 7-8 stopni na wschodzie.

Odczucie chłodu dodatkowo potęgować będzie silniejszy wiatr, w porywach do 60 km/h. W czasie przechodzenia opadów może wiać mocniej.

Środa 13 maja

Pogoda na jutro środa 13 maja 2020

Poranek przyniesie przymrozki na południu kraju. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do znośnych 13-14 stopni, jednak odczuwać będziemy chłód z racji arktycznych mas powietrza.

Na północy wystąpią opady przelotne, okresowo intensywne z możliwym małym gradem. Na południu w godzinach wieczornych zaznaczy się strefa ciągłych opadów deszczu.

Zobacz gdzie pada deszcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here