Skąd się bierze zapach deszczu
Skąd się bierze zapach deszczu? (pixabay.com)

Przed nami deszczowy dzień w wielu miejscach kraju. Zważając u na aktualne warunki hydrologiczne w Polsce – jest to dobra informacja.

Mapa synoptyczna Europy

Mapa synoptyczna Europy
Mapa synoptyczna Europy 14:00 05.05.2020. Grafika metoffice.gov.uk

W godzinach porannych nad Polską będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą opady deszczu.

Wtorek, 5 maja

Pogoda na wtorek 5 maja

W nocy przez Polskę przejdzie strefa opadów, która w godzinach porannych znajdzie się w linii od województwa pomorskiego, przez warminśko-mazurskie, mazowieckie, łódzkie aż do województwa małopolskiego, by powoli w ciągu dnia przesuwać się na wschód. Z kolei na zachodzie w godzinach popołudniowych mogą pojawić komórki konwekcyjne.

Chłodniej – miejscami temperatury mogą nie przekroczyć 10 stopni – zwłaszcza we wspomnianej strefie opadów. Po przejściu tej strefy temperatury powinny rosnąć. Na zachodzie do 12 stopni. Zanim opady deszczu dotrą nad krańce wschodnie tam zdecydowanie cieplej – w okolicach Białegostoku nawet 17 stopni.

Środa, 6 maja

Pogoda na środę 6 maja

W środę sporo opadów w ciągu dnia na południu i południowym wschodzie kraju. Tam nadal chłodno. Cieplej w strefie bezopadowej, na zachodzie oraz północnym zachodzie temperatury osiągną 15 stopni.

Zobacz gdzie pada nad Polską

Zobacz gdzie przechodzą burze w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here