Zgodnie z zapowiedziami końcówka tygodnia zapowiada się raczej chłodno. O ile sobota będzie dniem z umiarkowanym ciepłem, to już niedziela pozostawi nam sporo do życzenia. Do Polski jeszcze śmielej docierać będzie zimne powietrze z północy, co odczuwalne będzie szczególnie nocami. Uwaga, dzisiejsza noc może przynieść przymrozki.

Sobota będzie całkiem przyjemna

sobota pogoda

Sympatycznej, a więc słonecznej i umiarkowanie ciepłej aury spodziewamy się w sobotę. W wielu regionach towarzyszyć nam będzie błękitne niebo. Dopiero po południu od zachodu postępować będzie wzrost zachmurzenia, do pojawienia się słabych opadów deszczu. Poza tym bez opadów.

Niedziela pogodowo stracona

niedziela pogoda

O niedzieli będziemy chcieli szybko zapomnieć. W ciągu nocy z soboty na niedzielę przez Polskę przemknie, początkowo ciepły, a następnie chłodny front atmosferyczny. Spodziewamy się umiarkowanych opadów deszczu. Rano frontowe chmury utrzymywać się będą jeszcze na wschodzie i południowym wschodzie, lecz szybko opuszczą nas kraj. Opadów przelotnych i burz spodziewamy się w całej północnej części kraju. Poza tym nie powinno padać. Będzie zimno, a odczucie chłodu potęgować będą umiarkowane podmuchy zachodniego wiatru.

O możliwych przymrozkach dzisiejszej nocy informujemy na naszym facebooku.