Potężne pożary szaleją w Kalifornii, które już teraz strawiły 2,600 budynków. Tym samym tegoroczne pożary okazują się najgorsze w historii pod względem zniszczeń. Dotychczas spłonęło ponad 1,4 miliona akrów gruntów (1 akr = 40,4 arów).

Potężne pożary trawią kolejne połacie buszu w Kalifornii. Ogień strawił ponad 2,600 budynków tym samym powodując największe w historii zniszczenia. Trwa walka z żywiołem, która w końcu zaczyna przynosić pozytywne rezultaty. Część mieszkańców z zagrożonych terenów będzie mogła niedługo wrócić do swoich domów.

Obecnie w stanie Kalifornia szaleje 21 pożarów, które pochłonęły ponad 1,4 miliona akrów (1akr = 40,4 arów). Zniszczeniu uległy budynki, samochody i infrastruktura publiczna.

Przypominamy, że pożary buszu w tej części Stanów Zjednoczonych nie są niczym nadzwyczajnym. Każdego roku dochodzi tam do dziesiątek tysięcy pożarów. Nie przesadzamy, średnia dla lat 2005-2014 wynosi około 57,766 pożarów! Obecne pożary, pod względem zniszczonych przez ogień powierzchni nie są najgorsze. Z trudniejszą sytuacją mieszkańcy Kalifornii mieli do czynienia w roku 2006 oraz 2012.