Już trzecią dobę strażacy i inne służby walczą z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym. Na chwilę obecną sytuacja wydaje się pod kontrolą. Spłonęło ponad tysiąc hektarów parku.

Pożar w parku rozpoczął się 2 dni temu w niedzielę. Spaliło się wówczas kilka hektarów obszaru parku w okolicy Kopytkowa i Polkowa. Sytuacja wydawała się opanowana.

Pożar, okolice lasu wroceńskiego, 21.04.2020r. godz. 11.30

Służby Biebrzańskiego PArku Narodowego meldują…Pożar trawi ogromne przestrzenie terenów chronionych (A. Wiatr, BbPN)#pożarwbiebrzańskimparkunarodowym #firebiebrzanationalpark #biebrzanskiparknarodowy

Opublikowany przez Biebrzański Park Narodowy Wtorek, 21 kwietnia 2020

Niestety w poniedziałek ponownie zaczęło się palić, a silny wiatr dodatkowo pogorszył sytuację. Obecnie spłonęło już ponad tysiąc hektarów parku.

#WIDEO: Biebrzański Park Narodowy. Akcja gaśnicza nadal trwa.

Opublikowany przez Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl Wtorek, 21 kwietnia 2020

W dniu dzisiejszym sytuacja powoli jest opanowywana. W akcji gaśniczej uczestniczy około 150 strażaków z okolicznych powiatów, straż leśna, pracownicy parków i i samoloty gaśnicze Lasów Państwowych.

Przyczyną pożaru jest susza, która niestety każdego dnia coraz bardziej się pogłębia. Opadów spodziewamy się w czasie nadchodzącego weekendu, jednak aby sytuacja uległa poprawie padać powinno przez kilka dni.

Źródło: remiza.com.pl, facebook.com/remizacompl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here