Zima, śnieg i pogodne niebo

AccuWeather opublikowało prognozę na nadchodzącą zimę. Obejmuje ona obszar całej Europy. Według niej jest szansa na kilka silniejszych incydentów zimowych na terenie naszego kraju.

Wietrzna aura u naszych zachodnich sąsiadów

Najbliższa zima wietrzna będzie w Niemczech oraz Holandii. AccuWeather prognozuje częste spływy głębokich niżów, które będą przynosiły silne wiatry oraz opady. Co ciekawe orkany możliwe będą również na krańcach Polski zachodniej. Najsilniejsze zjawiska tego typu będą pojawiały się na początku 2017 roku, lecz pojedyncze incydenty nie wykluczone są już w listopadzie.

Deszczowo i wietrznie również na Wyspach

Nieprzyjemna aura będzie panowała również w Wielkiej Brytanii. Tam orkany możliwe są jeszcze częściej niż w Niemczech. Najsilniejsze prognozowane są na cały okres trwania zimy.  Częste ulewne opady deszczu będą mogły doprowadzać do lokalnych podtopień. Wiatr również będzie niósł szkody.

Łagodna zima we Francji oraz na południu Europy

AccuWeather przewiduje łagodną zimę we Francji oraz na na całym południu Europy. Nie wyklucza jednak możliwości pojawienia się większej ilości opadów – zwłaszcza w drugiej części zimy.

Sporo incydentów zimy na wschodzie oraz w centralnej części Europy

Jeśli prognoza AccuWeather się sprawdzi, w naszym kraju będzie przynajmniej kilka silniejszych incydentów zimowych. Według Amerykańskich meteorologów najchłodniejsza zima będzie panowała głównie na wschodzie Europy – w Rosji, na Ukrainie czy na Białorusi. Największe mrozy przyjdą w drugiej części sezonu. Początek zimy będzie jeszcze łagodny.

 

1 KOMENTARZ

  1. Wróżenie z fusów. Nawet trzy dni na przód meteorolodzy nie przewidzą czy spadnie deszcz czy śnieg. Tak że wesołego wróżenia!

Comments are closed.