Ciepła i słoneczna jesień

Przed nami ostatni wrześniowy weekend, który przede wszystkim minie pod znakiem panowania wyżu. Najładniejsza będzie niedziela, lecz tego dnia pogodę skutecznie może zepsuć niechciany stratus.

Sobota

W nocy z piątku na sobotę przez Polskę wędrować będzie front atmosferyczny, który w ciągu pierwszej części dnia zaznaczać się będzie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Od zachodu postępować będzie pogodne niebo. Tam gdzie najwięcej słońca temperatury będą najwyższe i wyniosą do 16-17*C na północy, centrum i zachodzie. Chłodniej tylko na południu i południowym wschodzie do 13-15*C.

Niedziela

W niedzielę nad Polskę przesunie się wyż, w centrum którego ciśnienie może wzrosnąć do 1030 hPa. Do Polski zacznie docierać ciepłe powietrze z południa kontynentu. Temperatura w zdecydowanej większości regionów może wzrosnąć do 18-20*C, a na zachodzie i południowym zachodzie do 21*C. Niestety istnieje prawdopodobieństwo, że na północy oraz północnym wschodzie zalegać będzie stratus.

Jakby nie patrzeć zapowiada się całkiem przyjemny weekend, z wysokimi temperaturami. Pamiętajmy, że to koniec września i termometry coraz rzadziej pokazywać będą wartości przekraczające 20*C. W najbliższych dniach spodziewamy się ciepłej i wyżowej pogody, zaś głębokie niże zepchnięte zostaną na północ kontynentu.