Rześki jesienny poranek, zwiastuje słoneczny dzień

Przed nami weekend, który ma być słoneczny i całkiem ciepły. Najwyższe temperatury odnotujemy na zachodzie kraju, nieco niższe na wschodzie, gdzie wyraźniej zaznaczać się będzie powietrze kontynentalne. 

Jeśli weekend planujemy spędzić na świeżym powietrzu warto wcześniej zapoznać się jaka będzie pogoda. Dla tych z państwa, którzy sobotę i niedzielę planują spędzić pod chmurką mamy dobre wieści – będzie dużo słońca, ale nie wszędzie.

Sobota

Rano możliwe przymrozki w centrum i na wschodzie kraju, spodziewane spadki temperatury przy gruncie mogą wynieść do -3*C/-4*C, będzie też mglisto. W ciągu dnia mgły powinny szybko ustąpić, lecz nie wszędzie. Przede wszystkim na południu Polski spodziewamy się wystąpienia stratusa, a co za tym idzie nieprzyjemnej pogody. W pozostałych regionach będzie pogodnie i wręcz bezchmurne. Temperatury wyniosą od 11-13*C na południu, przez 14-16*C w centrum, na wschodzie i północy, do 17-18*C na zachodzie.

Niedziela

Bez większych zmian w pogodzie. Podobnie jak w sobotę poranek przywita nas przymrozkami na wschodzie i w centrum, oraz mgłami w wielu regionach kraju. Także w niedzielę spodziewamy się pogodnego i bezchmurnego nieba. Niestety stratus ponownie pojawi się na południu oraz na południowym zachodzie, lecz mamy nadzieję, że tym razem słońcu uda się przedrzeć przez grubą warstwę chmur. Będzie nieco chłodniej, od 11-13*C tam, gdzie wystąpi stratus, do 14-15*C w centrum, na północy i wschodzie kraju, do 16-18*C na zachodzie.