Opady deszczu na początku marca

Jaką pogodę przyniesie nam weekend? Zapraszamy do zapoznania się z naszą prognozą.

Piątek

Pogoda na dziś 31 stycznia 2020

Przed nami spodziewane ocieplenie. Na Dolnym Śląsku temperatury będą przekraczały nawet 10 stopni. W centrum i na południu w okolicach 8, chłodniejsze powietrze utrzyma się jeszcze na północnym wschodzie oraz krańcach wschodnich.

W całym kraju może popadać. Po porannych silniejszych, opadach możliwe lekkie rozpogodzenia na południowym wschodzie kraju.

Oprócz opadów deszczu pojawi się silniejszy wiatr, który nad morzem może osiągać nawet 80 km/h. Na nizinach w porywach do 60 km/h, południe Polski do 70 km/h. Wysoko w Tatrach porywy mogą przekraczać 100 km/h.

Sobota

Pogoda na dziś 1 luty 2020

W sobotę jeszcze cieplej na zachodzie czy południu Polski temperatury przekroczą 10 stopni. Na Dolnym Śląsku temperatura podskoczy nawet do 13 stopni. Na północnym wschodzie w okolicach 7.

Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu w wielu regionach Polski. Na południu można spodziewać się rozpogodzeń.

Wiatr słabszy niż w sobotę, choć chwilami spodziewamy się silniejszych porywów.

Niedziela

Prognozowane temperatury w dniu 2 lutego 2020
Prognozowane temperatury wg modelu GFS w dniu 02.02.2020 | źródło: meteomodel.pl

W niedziele lekkie ochłodzenie, jednakże jak na tę pore roku temperatury będą bardzo wysokie. W centrum, na zachodzie i południowym zachodzie w okolicach 8 stopni, odrobinę chłodniej na północy, wschodzie oraz południu – 6.

Nad północną, centralną oraz wschodnią Polską będzie przechodzić strefa opadów. Po jej przejściu możliwe chwilowe rozpogodzenia. W godzinach wieczornych na zachodzie kraju pojawi się kolejna strefa opadów, tym razem znad Niemiec.

Wiar słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here