Ulewa, opady deszczu i burze

Druga połowa tygodnia zgodnie z prognozami przyniosła silne burze, które utrzymają się nad Polską także w ostatnie dni tygodnia. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej ostrożności. Szczególnie uważajmy w regionach górskich, gdzie intensywne opady mogą powodować powodzie błyskawiczne.

Piątek

Pogoda na piątek 19 czerwca

Piątkowy poranek przyniesie burze na zachodzie, miejscami na południu oraz na wschodzie kraju. Najgroźniejszych zjawisk spodziewamy się w drugiej części dnia, a te występować będą w pasie od południa i południowego wschodu, po północ kraju. Uwaga, gdyż lokalnie burze mogą powodować podtopienia i przynosić opady gradu. Mimo częstych chwil z deszczem bardzo ciepło, ale parno. Na ogół 26-27 stopni od centrum po wschód, na zachodzie około 22-23 stopni. W czasie opadów chłodniej.

Sobota

Pogoda na sobotę 20 czerwca

Sobota chłodniejsza na zachodzie, gdzie będzie około 16-18 stopni. Gorące masy zostaną zepchnięte nad wschód kraju i tu temperatura może zbliżyć się do 30 stopni Celsjusza. Na zachodzie możliwe przelotne opady deszczu, na wschodzie groźne burze z ulewami.

Niedziela

Pogoda na niedzielę 21 czerwca

Niedziela przyniesie sporo opadów, głównie na południu i zachodzie, które będą w ciągu dnia zanikać. Po południu znów rozwiną się chmury burze, które najbardziej dadzą o sobie znać na wschodzie i miejscami w centrum. Na ogół przyjemnie ciepło i około 24-25 stopni. Chłodniej na zachodzie w pobliżu 20 kresek.

PROGNOZA BURZ

RADARY OPADÓW

MAPA BURZOWA POLSKI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here