Przymrozek wiosną bywa bardzo niebezpieczny
Zdjęcie (pixabay.com)

Po krótkim, sporym ociepleniu, w weekend przyjdzie bardzo duże ochłodzenie. W niedzielę w niektórych regionach kraju w ciągu dnia słupki rtęci ledwo przekroczą 0 stopni. 

Piątek

Pogoda na dziś 20 marca 2020Jutrzejszy dzień, który zarazem będzie pierwszym dniem astronomicznej wiosny, przyniesie opady deszczu na południu, południowym zachodzie i południowym wschodzie kraju. Lokalnie opady mogą intensywne, lecz nie będą one długotrwałe. Największe zachmurzenie w regionach, gdzie wystąpią opady, więcej słońca na północy, a przed południem także na południu. W późniejszych godzinach przejaśniać może się w centrum, jednak na południu zachmurzy się.

Zrobi się chłodniej, od 7-9 stopni na wschodzie, północy i zachodzie, przez 10-11 w centrum, do 13-14 stopni na południu.

Wiatr słaby, na północy umiarkowany.

Sobota

Pogoda na jutro 21 marca 2020W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny sporo opadów deszczu na południu Polski. W regionach podgórskich popada deszcz ze śniegiem i śnieg. Ponadto w centrum również może chwilami poprószyć słaby śnieg. Przejaśnienia w większości kraju, jedynie na południu bez szans na przejaśnienia.

Zrobi się dużo chłodniej. Na termometrach w całym kraju w okolicach 3-5 stopni Celsjusza.

Powieje umiarkowany wiatr, miejscami w porywach osiągający 50 km/h, co z pewnością zwiększy odczucie chłodu.

Niedziela

Pogoda na niedzielę 22 marca 2020

Niedziela pogodna w całym kraju. Na niebie będzie pojawiało się niewielkie zachmurzenie, ale nie przyniesie ono opadów. Jedynie na Lubelszczyźnie może chwilami słabo poprószyć śnieg.

Będzie zimno, od 0-1 stopnia na południu, wschodzie i w centrum, do 2-3 stopni Celsjusza na północy i południowym zachodzie. Na zachodzie możliwe, że będzie trochę cieplej, do 4 stopni.

Wiatr umiarkowany, na wschodzie i południowym zachodzie chwilami silniejszy, w porywach do 50-60 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here