Mgła w grudniu ciepła zima
Mgła w grudniu ciepła zima. Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Już niebawem rozpocznie się weekend, który pogodowo nie przyniesie nam większych zmian. Najwięcej słońca będzie na południu, poza tym pochmurno, ale zbyt dużo opadów nie będzie. Sprawdźmy szczegóły.

Piątek

Pogoda na dziś 24 stycznia 2020

W dniu jutrzejszym na dużo słońca będą mogli liczyć mieszkańcy południowej części kraju. W wielu miejscach niebo będzie wolne od chmur. Im dalej na północ, tym więcej chmur. Na północy i częściowo w centrum zachmurzenie całkowite, do tego mogą pojawiać się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Na termometrach od 2 stopni na wschodzie, miejscami na zachodzie, przez 3 lokalnie w centrum, do 4 na południu, południowym zachodzie i nad morzem.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie momentami mocniej powieje, do 40 km/h.

Sobota

Pogoda na jutro 25 stycznia 2020

W sobotę pogoda podobna do tej z piątku. Ponownie dużo słońca na południu, zaś na pozostałym obszarze pochmurno z przelotnymi opadami.

Temperatury również bez zmian, od 2 stopni na Lubelszczyźnie i miejscami w centrum, przez 3-4 na południu i miejscami na zachodzie, do 5-6 na Ziemi Lubuskiej oraz nad morzem.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Niedziela

Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w dniu 26.01.2020
Prognozowane temperatury wg. modelu GFS w dniu 26.01.2020 | źródło: metemodel.pl

Koniec weekendu przyniesie zachmurzenie w zdecydowanej większości kraju. Przejaśnienia możliwe są jedynie na północy, wschodzie i południu kraju. Nigdzie nie powinno padać, choć ponownie nie można wykluczyć przelotnych opadów.

Na termometrach od 3 stopni na południu, wschodzie i w centrum, do 4-5 na zachodzie i północy.

Wiatr słaby i umiarkowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here