Słońce za chmurami
Słońce za chmurami | pixabay.com

W weekend czeka nas zmienna aura – raz słońce, raz deszcz. Pojawią się również strefy z ciągłymi opadami deszczu. W niedzielę temperatura na zachodzie podskoczy do 10 stopni. W ostatni dzień weekendu powieje mocniej na północnym zachodzie, natomiast porywy nie będą tak silne jak w ostatni weekend.

Piątek

Pogoda na piątek 29 lutego 2020

W godzinach porannych na południu kraju wystąpią opady śniegu. Poza tym w ciągu dnia przelotne opady, miejscami wystąpią opady deszczu ze śniegiem oraz śniegiem. W wielu miejscach Polski możliwe dłuższe chwile ze słońcem.

Najcieplej na południowym zachodzie do 6 stopni. Poza tym w całym kraju podobne temperatury w okolicach 3,4 stopni. Odrobinę chłodniej na krańcach południowo wschodnich od 0 do 2 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Sobota

Pogoda na sobotę 29 lutego 2020

W nocy z soboty na niedzielę możliwy słaby mróz w pasie przez Pomorze, Kujawy, centrum oraz południe kraju. Na zachodzie bez ujemnych temperatur. W godzinach porannych od zachodu nad Polskę wkroczy strefa opadów deszczu, która w ciągu kolejnych godzin przemieści się nad północno wschodnią część kraju. W centrum oraz na południu nie powinno padać. Rozpogodzenia możliwe na południowym wschodzie kraju.

Najchłodniej na północy kraju do 2,3 stopni. Najcieplej na południu, gdzie temperatura może osiągnąć 7 stopni.

Wiatr umiarkowany, dość silny nad morzem – w porywach do 7 km/h.

Niedziela

Pogoda na niedzielę 1 marca 2020
Prognozowane temperatury na niedzielę 1 marca 2020 | Źródło: meteomodel.pl

Opady deszczu w godzinach porannych w godzinach porannych oraz późniejszych pojawią się w południowo wschodniej części kraju. W górach opady śniegu. Na zachodzie Polski w późniejszych godzinach przelotne opady deszczu, chwilami intensywne. Tam też dużo chwil ze Słońcem.

Ciepło – na południowym zachodzie oraz w Wielkopolsce nawet do 10 stopni. Chłodniej wzdłuż wschodniej granicy do 4,5 stopni.

Na północnym zachodzie kraju silniejszy wiatr – w porywach do 60 km/h. W centrum do 50 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here