Kwiecień i opady śniegu wczesną wiosną

W marcu jak w garncu. Weekend to pogodowy rollercoaster – może niezbyt wysoki i kręty, ale czekają nas zmiany. W piątek i sobotę temperatury osiągną szczytu – bo miejscami słupki rtęci osiągną lub przekroczą 15 stopni. A w niedzielę bardzo szybko spadną w dół – do 5 stopni, miejscami niżej. Ta ostatnia niedziela (jak śpiewał nieodżałowany Mieczysław Fogg) marca pożegna nas również opadami śniegu.

Piątek

Pogoda na dziś 27 marca 2020

Piątek przywita nas jeszcze przymrozkami i mrozem natomiast będzie to pierwszy dzień z tego chwilowego ocieplenia. Temperatury powinny być jednak wyższe niż te na mapce. Poniżej 10 stopni jedynie nad morzem, w centrum w okolicach 13, a na południu czy południowym zachodzie miejscami nawet 15 stopni.

Wiatr umiarkowany, chwilami silniejszy.

Sobota

Pogoda na jutro 28 marca 2020

W nocy z piątku na sobotę przymrozek jedynie na północnym wschodzie kraju. Sobota to kolejny dzień ocieplenia, w całym kraju temperatury przekroczą już 10 stopni. Sporo słońca choć miejscami na zachodzie może przelotnie popadać. W zachodnich województwach lokalnie powyżej 15 stopni. W centrum 13, 14 – podobnie na wschodzie kraju.

Niedziela

Pogoda na niedzielę 29 marca 2020
W niedzielę, potężny wyż znad Atlantyku, zaciągnie do nas chłodne powietrze z północy. W pierwszej części dnia niskie temperatury pojawią się już w północnych oraz zachodnich województwach natomiast w pozostałej części kraju z kolejnymi godzinami będzie coraz chłodniej. W ciągu dnia opady deszczu. Wieczorem pojawią się opady śniegu szczególnie w województwach północnych, a w ciągu nocy będą kierowały się one w głąb naszego kraju.

Przyszły tydzień to blokada wyżowa – niskie temperatury w nocy, a w ciągu dnia niezbyt wysokie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here