Słońce i pochmurna pogoda

Przed nami weekend, który pogodowo przyniesie zróżnicowaną aurę. Pojawi się słońce, przelotne opady, a w niedzielę ociepli się i mocno powieje.

Piątek

Pogoda na dziś 14 lutego 2020

Jutro przez Polskę przejdzie front atmosferyczny związany z niżem który będzie znajdował się na południe od naszego kraju. Popada głównie deszcz, ale nie wykluczamy również opadów mieszanych. Bez opadów na północy i tam najwięcej słońca.

Na termometrach od 1 stopnia na Podlasiu, przez 2-4 na północy i wschodzie, do 5-6 na zachodzie i w centrum. Na południowym zachodzie będzie jeszcze cieplej, do 8-9 stopi Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Sobota

Pogoda na jutro 15 lutego 2020

W sobotę przelotne opady deszczu wystąpią na północy kraju. Przed południem takowe możliwe również lokalnie na wschodzie. Przejaśnienia i rozpogodzenia głównie na zachodzie kraju.

Temperatury podobne do piątkowych, najchłodniej ponownie na północnym wschodzie, gdzie będzie 1 stopień. 3-4 stopnie na wschodzie, w centrum i na północy, 5 kresek powyżej zera będzie na południu, zaś najcieplej na zachodzie, do 7-8 stopni.

Wiatr nadal słaby i umiarkowany.

Niedziela

Pogoda na niedzielę 16 lutego 2020

W niedzielę Polska dostanie się pod panowanie wyżowej pogody, ale w całym kraju będzie pochmurno. Nie powinno padać.

Zrobi się ciepło. Od 6-7 stopni na południowym wschodzie i północnym wschodzie, przez 9-10 na wschodzie, w centrum i na północy, do 11-12 stopni Celsjusza na zachodzie i południu.

Niestety, znów mocniej powieje. W całym kraju porywy wiatru będą sięgać 60-70 km/h. Nad morzem porywy jeszcze silniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here