Pochmurno z przejaśnieniami i słońcem

W piątek możliwe jeszcze burze, natomiast w sobotę i niedzielę odpoczniemy od gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami prognozy.

Piątek

Pogoda na piątek 03.07.2020

Piątek najcieplejszy na wschodzie kraju – do 25 stopni. Na zachodzie w okolicach 22 stopni. Odrobinę chłodniej w centrum, 20 kresek powyżej zera. Podobne temperatury w Małopolsce oraz na Śląsku. Nad morzem poniżej 20 stopni. Największy potencjał do burz pojawi się w południowo wschodniej ćwiartce kraju, choć nie wykluczamy pojawienia się ich w centrum kraju. Burzom będą towarzyszyć intensywne opady deszczu, lokalnie opady gradu oraz silniejsze porywy wiatru.

Sobota

Pogoda na sobotę 04.07.2020

W sobotę odpoczniemy od burz. Zachmurzenie małe i umiarkowane. W godzinach popołudniowych znad północnego zachodu wkroczy strefa słabych opadów deszczu, która w godzinach wieczornych powinna wygasnąć nad Wielkopolską i Kujawami. Najcieplej, ponownie na zachodzie Polski – do 27 stopni. W pozostałej części kraju w okolicach 22, 23 stopni. Odrobinę chłodniej nad Bałtykiem.

Niedziela

 

Pogoda na niedzielę 05.07.2020

Niedziela to najcieplejszy dzień tego weekendu. Największe temperatury pojawią się w pasie od południowego zachodu, przez centrum, po północny wschód – tam termometry wskażą 27, 28 stopni. Odrobinę chłodniej na południu i południowym wschodzie – 24, 25 kresek powyżej zera. Nad morzem 23 stopnie. Początkowe zachmurzenie małe, w ciągu dnia wzrost do umiarkowanego i dużego. Słabe opady deszczu mogą pojawić się późnym wieczorem na północy Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here