Słoneczna, ale bezśnieżna zima
Słoneczna, ale bezśnieżna zima (pixabay.com)

Przed nami pierwszy weekend 2020 roku. Przyniesie on powiew zimy, czy może kontynuację obecnej aury? Czas to sprawdzić.

Piątek

Pogoda na piątek 03 stycznia 2020

Jutro sporo słońca na wschodzie, południu oraz w centrum. Po południu z północnego zachodu zacznie wchodzić do kraju front atmosferyczny, który wieczorem przyniesie opady deszczu na północy, północnym zachodzie oraz zachodzie. Z biegiem godzin będzie postępował on wgłąb kraju i nocą popada w centrum, zaś w sobotę nad ranem także na wschodzie. Lokalnie możliwe opady deszczu ze śniegiem, zwłaszcza na północnym wschodzie.

Temperatury powyżej zera. Od 1 stopnia na Podlasiu, przez 2-3 na Podkarpaciu, nad morzem oraz na Mazurach, 4-5 stopni na wschodzie, w centrum i na zachodzie, do 6 kresek powyżej zera na południu i południowym zachodzie.

Wiatr umiarkowany, momentami silniejszy, w porywach do 40-50 km/h, nad morzem do 60-70 km/h.

Sobota

Pogoda na sobotę 4 stycznia 2019

W sobotę, po przejściu frontu atmosferycznego, z północy nadejdzie kolejny, przynoszący opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Przed południem sporo słońca w centrum i na północy kraju, lecz wraz z nadejściem frontu, zachmurzy się. W południe opady głównie na północy, lecz z biegiem dnia padać będzie również w centrum, a wieczorem na wschodzie.

Temperatury wyrównane, w całym kraju na poziomie 3-5 stopni.

Wiatr wciąż dość silny, w porywach do 50-60 km/h. Lokalnie w centrum momentami powieje do 70 km/h.

Niedziela

Prognozowane temperatury dnia 5 stycznia 2020
Prognozowane temperatury dnia 5 stycznia 2020 | grafika: meteomodel.pl

W niedzielę aura nieco się zmieni. Ochłodzi się, ale opadów powinno być mało. Popada jedynie na wschodzie. Będą to opady głównie deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatury niższe. Najchłodniej w rejonach podgórskich, gdzie będzie -1/-2 stopnie. Na wschodzie i południu 1 stopień powyżej zera, zaś na pozostałym obszarze będzie w okolicach 2 stopni Celsjusza.

Wiatr umiarkowany, na wschodzie chwilami w porywach do 50 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here