Deszczowy i pochmurny dzień

Mimo że mamy już prawie połowę września, to za oknem nadal trwa lato. Temperatury sięgają 30 stopni, a na niebie jest bardzo dużo słońca. Można powiedzieć, że teraz mamy lepszą pogodę niż na początku sierpnia. Niestety, już niedługo taka piękna aura zakończy się a jej miejsce zastąpi typowo wrześniowa pogoda.

Wtorek

We wtorek będzie jeszcze bardzo ciepło. Od 25 stopni na Pomorzu do 28-29°C na pozostałym obszarze. Na północy najwięcej słońca. Tam niebo będzie nawet bezchmurne. W pozostałej części kraju pojawi się niewiele niegroźnych obłoków.

Środa

We środę zacznie się ochładzać. Wysokie temperatury pozostaną tylko na zachodzie i południowym zachodzie, tam 26-28°C. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie spodziewamy się 21 stopni. 22-23°C słupki rtęci pokażą na pozostałym obszarze. Nie będzie jednak padać, w całym kraju sporo słońca. Jedynie na południu może się chmurzyć nieco bardziej, lecz padać nie powinno.

Czwartek

W czwartek chłodniej zrobi się na przeważającym obszarze kraju. Na wschodzie, południu, w centrum oraz na północy będziemy mieli 21-22°C. Na zachodzie najcieplej, do 24-25 stopni. Ciągle jednak brak opadów i dużo słońca.

Piątek

W piątek zrobi się znów nieco cieplej, będzie od 22-23 stopni na północy, przez 25-26°C w centrum, do 27-28°C na południu. Jeśli będzie gdzieś padać to tylko na południu. Tam też nie wykluczamy lokalnych burz.

Weekend

Załamania pogody spodziewamy się na weekend. W sobotę będzie padać praktycznie w całym kraju, najintensywniej na wschodzie i północnym wschodzie i tam będzie najchłodniej, do 17-18°C. Na pozostałym obszarze słupki rtęci pokażą 20-22°C. Na wschodzie, w centrum i na północy możliwe burze. W niedzielę jeszcze chłodniej, ale zanikające opady będą możliwe jeszcze na wschodzie, północnym wschodzie i północy. Na pozostałym obszarze przejaśnienia i rozpogodzenia. Będzie chłodno, od 15-16°C w strefie opadów do 17-18 na pozostałym obszarze.

Wygląda na to, że po kilkunastu dniach typowo letniej pogody czeka nas spore załamanie pogody. Pod koniec tygodnia z pewnością odczujemy, że to już wrzesień i początek jesieni. Również noce zrobią się chłodne, bowiem temperatura często będzie spadać poniżej 10°C. Miejmy jednak nadzieję, że do końca września będziemy mieli jeszcze kilka słonecznych dni z temperaturą dochodzącą do 25°C.