Słoneczna i ciepła pogoda. Ciepły kwiecień

Po sporym ochłodzeniu, w Polsce w końcu się ociepliło. Za oknem mamy prawdziwą wiosnę. Przed nami jednak święta Wielkanocne i powstaje pytanie, czy ocieplenie utrzyma się do tego okresu? Sprawdźmy!

Sytuacja baryczna

Aktualnie Polska znajduje się w zasięgu Wyżu znad Skandynawii. Na okres świąt, centrum Wyżu zbliży się do naszego kraju.

Aktualna sytuacja baryczna nad Europą
Aktualna sytuacja baryczna nad Europą | źródło: metoffice.gov.uk

Wielki Piątek

W Wielki Piątek możemy liczyć na bardzo ładną pogodę. W całym kraju bez opadów, a do tego będzie bardzo dużo słońca, bowiem niebo będzie wolne od chmur. Jedynie na krańcach południowo wschodnich i miejscami na północy mogą chwilami pojawiać się pojedyncze obłoki. Temperatury również wysokie, na zachodzie najcieplej, 19-20 stopni. W centrum termometry wskażą 17-18 stopni. Na wschodzie prognozuje się 15-17 stopni. Najchłodniej będzie nad samym morzem, tam temperatury w okolicach 11-13 stopni.

Prognozowane temperatury w Wielki Piątek wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury w Wielki Piątek wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Wielka Sobota

W Wielką Sobotę pogoda będzie bardzo podobna do tej z piątku. Różnicą będzie to, że na wschodzie i południu kraju pojawi się więcej chmur. Wieczorem na wschodzie spodziewamy się opadów deszczu. Ponownie najcieplej będzie na zachodzie, do 19-20 stopni. Na pozostałym obszarze temperatury w okolicach 15-17 stopni.

Prognozowane temperatury w Wielką Sobotę wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury w Wielką Sobotę wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Wielkanoc

W Wielkanoc, mieszkańców wschodniej części kraju czekają zmiany. Ochłodzi się i popada deszcz. Temperatury spadną do 11-12 stopni, a podczas opadów będzie jeszcze chłodniej. Miejscami może padać intensywnie. Deszczu spodziewamy się również na południu kraju, ale tam temperatury w okolicach 15-16 stopni. Podobne wartości, na termometrach zobaczą mieszkańcy centralnej i południowej części kraju. Znów najcieplej na zachodzie, do 20 stopni. Tam też bardzo dużo słońca.

Prognozowane temperatury w Wielkanoc wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury w Wielkanoc wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl
Suma opadu w Wielkanoc wg. modelu GFS
Suma opadu w Wielkanoc wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Poniedziałek Wielkanocny

W drugi dzień świąt Wielkanocnych opady deszczu wystąpią już wszędzie. Miejscami opady będą miały charakter ciągły. Temperatury na dość wyrównanym poziomie w całym kraju. Jedynie w centrum będzie 11-12 stopni, zaś na pozostałym obszarze 15-16 kresek powyżej zera. Miejscami na południu możliwe, że będzie cieplej.

Prognozowane temperatury w Poniedziałek Wielkanocny wg. modelu GFS
Prognozowane temperatury w Poniedziałek Wielkanocny wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl
Suma opadu w Poniedziałek Wielkanocny wg. modelu GFS
Suma opadu w Poniedziałek Wielkanocny wg. modelu GFS | źródło: meteomodel.pl

Podsumowując, czekają nas dość ładne święta. Pogorszenie pogody w całym kraju przyjdzie dopiero na koniec świąt, a temperatury na ogół będą wysokie. Nie zabraknie słońca, którego promienie podwyższą odczuwalną temperaturę.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here