Złota polska jesień i bezchmurne niebo

Nadchodzący weekend przyniesie nam pogodę, którą ktoś kiedyś trafnie nazwał „babim latem”. Będzie całkiem słonecznie, a co najważniejsze bardzo ciepło. Codziennie spodziewamy się temperatur przekraczających 20*C.

Przez najbliższe dni sytuacja baryczna nad Europą niewiele się zmieni. Na zachodzie kontynentu stacjonować będą niże, zaś na wschodzie wyże. Ten układ zapewni nam dopływ ciepłego powietrza z południa Europy, tylko o zachodnie krańce kraju ocierać się będą słabe fronty atmosferyczne. W związku z czym zachmurzenie będzie większe i popada deszcz.

Piątek

Tylko na zachodzie i północnym zachodzie popada deszcz i będzie się chmurzyć. W pozostałych regionach kraju sucho i słonecznie do końca dnia. Bardzo ciepło od 19-20*C na północnym zachodzie do 21-22*C w pozostałych regionach, a miejscami na południu i południowym wschodzie do 23*C.

Sobota

W sobotę nad zachodnie krańce kraju nasunie się kolejny front z opadami. Tym razem najmocniej popada na północnym zachodzie Polski, dodatkowo mogą przejść burze. Więcej chmur pojawi się także w centrum i na wschodzie, ale nie spodziewamy się w tych regionach opadów. Nadal bardzo ciepło, na ogół 19-22*C, tylko na północnym zachodzie około 15-16*C.

Niedziela

Po przejściu front nad zachodnie i północno zachodnie krańce napłynie nieco chłodniejsze powietrze, będzie także pochmurno. W pozostałych regionach nadal letnie temperatury oraz bez opadów. Temperatury od 15-16*C na północnym zachodzie i północy, przez 18-19*C w centrum i na południowym zachodzie, do 20-22*C na wschodzie i południu.

Nadchodzący weekend zapowiada się z piękną i słoneczną pogodą w większości regionów kraju. Dlatego zachęcamy do spędzenia go na świeżym powietrzu, bardzo prawdopodobne, że kolejny raz tak wysokie temperatury zawitają do naszego kraju najwcześniej w kwietniu. Dodatkowo zapowiada się, że przyszły tydzień zakończy się sporym ochłodzeniem.