Zimowy zachód słońca, siarczysty mróz

Pogoda na weekend pomimo mrozu nie przyniesie nam typowo zimowej aury. Pokrywa śnieżna występuje tylko na krańcach wschodnich kraju. W pozostałych regionach jest wciąż ponuro i jesiennie. W miarę napływu mroźnych mas powietrza coraz częściej wyglądać będzie słońce.

Piątek

Niemal w całym kraju wystąpi mróz, od -3*C na wschodzie do koło 1*C na zachodzie. Przez większą część dnia ma być pochmurno, lecz miejscami pojawią się przejaśnienia, które powinny postępować od wschodu kraju. W wielu miejscach kraju mogą pojawić się ‚symboliczne’ opady śniegu.

Sobota

Kopia pogody z piątku, nasili się jednak mróz, który na Suwalszczyźnie może wynieść -5/-6*C. W pozostałych regionach na ogół -1/-3*C. Dodatnie temperatury mogą wystąpić tylko na krańcach zachodnich i południowo zachodnich. Będzie zdecydowanie więcej przejaśnień i szans na słońce.

Niedziela

Mróz jeszcze większy, do -7*C na krańcach północno wschodnich, a na wschodzie do -4/-5*C. W centrum do -2/-3*C, tylko na krańcach wschodnich możliwy niewielki plus. Przewidujemy, że w większości regionów kraju będzie pogodnie i bardzo słonecznie. Tylko miejscami pogodę zepsują chmury. Nigdzie nie powinno padać.

W weekend pogodę dyktować będzie wyż znad Rosji. Do Polski napływa zimne powietrze kontynentalne. W nocy i nad ranem, przede wszystkim na wschodzie kraju temperatura może spaść do -10*C. Nie wykluczone, że punktowo spadki temperatury wyniosą do -13*C. Dodatkowo na zachodzie kraju odczucie temperatur obniżać będzie umiarkowany wiatr wiejący ze wschodu.