Wietrzny dzień z silnym wiatrem
Wietrzny dzień (pixabay.com)

Odwilż występuje już w całym kraju. W dniu dzisiejszym od północnego zachodu w głąb Polski wędruje strefa opadów deszczu. Miejscami pada intensywnie, a do tego występuje porywisty wiatr. W większości regionów wieje do 50 km/h, a na zachodzie porywy dochodzą do 65 km/h. Najsilniejsze podmuchy notujemy na wybrzeżu do 80 km/h.

Przypominamy o silnym wietrze, który w piątek występować będzie w całym kraju. Najsilniej ma wiać dopiero wieczorem i w pierwszej części nocy. W większości regionów siła wiatru dochodzić będzie do 50-60 km/h, a miejscami osiągnie prędkość do 80 km/h. Najsilniejszych porywów spodziewamy się na wybrzeżu oraz na pogórzu – tam wiatr może dochodzić do 80-100 km/h.

Sobota

W ciągu nocy przez Polskę przemknie kolejny, tym razem chłodny front atmosferyczny. W ciągu dnia w całym kraju występować będą opady. Na wybrzeżu występować będą warunki sprzyjające rozwojowi chmur kłębiastych. Oznacza to występowanie intensywnych opadów deszczu, gradu, krupy śnieżnej oraz samego śniegu. Natomiast na wschodzie padać będzie przede wszystkim deszcz ze śniegiem lub mokry śnieg. W wielu miejscach wschodniej Polski na powrót zrobi się biało, jednak z racji minimalnie dodatnich temperatur śnieg będzie się topić. Będzie chłodniej niż w piątek, na ogół temperatury wyniosą 1-2°C, do 3-4°C na wybrzeżu. W całym kraju wciąż możliwie silniejsze porywy wiatru do 60-70 km/h. Wieczorem od zachodu wkroczy kolejna strefa opadów mieszanych.

Niedziela

W nocy z soboty na niedzielę przez Polskę wędrować będzie kolejna strefa intensywnych opadów. Na zachodzie ma padać deszcz, zaś na południu opady szybko w miarę przemieszczania się w głąb kraju przechodzić będą w opady śniegu. Niedzielny poranek w wielu regionach południowej Polski przywita nas białymi krajobrazami. W ciągu dnia opady nadal mogą utrzymywać się na południu, a także na wschodzie kraju. W pozostałych regionach będzie słonecznie, ale pojawią się intensywne, ale krótkotrwałe opady przelotne deszczu ze śniegiem, śniegu oraz krupy śnieżnej. W ciągu dnia na wschodzie i południu temperatury oscylować będą w okolicy 0°C, natomiast w pozostałych regionach będzie do 2-3°C. Wciąż możliwe umiarkowane podmuchy wiatru do 30-45 km/h.

Pierwszy weekend nowego roku przyniesie nam dynamiczną i wietrzną pogodę, która sprzyjać będzie zachorowaniom na grypę. Kierowców przestrzegamy przez trudnymi warunkami na drogach.