Wrzesień w polskich górach, ciepło i słonecznie

W weekend czeka nas kontynuacja wysokich temperatur, ale również pojawią się opady deszczu, a miejscami burze. Zapraszamy do zapoznania się z prognozą pogody na weekend.

Sobota

W sobotę, w godzinach porannych opady deszczu wystąpią na północy, zachodzie kraju oraz w Wielkopolsce, by w kolejnych godzinach poruszać się w kierunku północno wschodnim. W całym kraju zachmurzenie duże bądź umiarkowane, więcej przejaśniej na południu Polski. Na zachodzie oraz w Wielkopolsce temperatura osiągnie lub przekroczy 30 stopni. Najchłodniej na północnym wschodzie w okolicach 20-22 stopni. W pozostałych regionach Polski przyjemne temperatury – do 28. Po południu i późnym wieczorem na południu mogą rozwinąć się na południu i północy Polski. Lokalnie może spaść do 20mm wody, a wiatr w porywach nie powinien przekroczyć 70 km/h.

Niedziela

Temperatura powietrza 11.08 według modelu GFS | Źródło: meteomodel.pl

W niedzielę bez upałów, a temperatura maksymalna nie powinna przekroczyć 20 stopni na południowy zachodzie Polski. Poza tym bardzo przyjemne temperatury, niemal w całym kraju w okolicach 26,27 stopni. Odrobinę chłodniej nad morzem, na południu oraz północnym wschodzie. W godzinach porannych popada na południu Polski, zachmurzenie małe lub umiarkowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here