Wszystkich Świętych
Świeczki - Wszystkich Świętych | Źródło: pixabay.com

Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych, święto to rozpocznie pierwszy długi weekend w nadchodzącym miesiącu. Jakiej należy spodziewać się pogody? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Piątek – Wszystkich Świętych

Prognozowana temperatura – Wszystkich Świętych | Źródło: meteomodel.pl

W godzinach porannych, w całym kraju termometry będą wskazywać 0 stopni, nie wykluczone że w wielu miejscach zanotują lekki przymrozek. Z kolejnymi godzinami temperatura będzie rosnąć – na południowym zachodzie do 10 stopni. Na południu oraz w Wielkopolsce w okolicach 8-9, na pozostałym obszarze kraju temperatura nie przekroczy 7 stopni. Rano, na zachodzie oraz południu mogą wystąpić mgły, które powinny ustępować z biegiem czasu. Od godzin południowych, już w całej Polsce, spodziewamy się sporej ilości Słońca. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany – wieczorem silniejszy.

Sobota – Zaduszki

Prognozowana temperatura – Zaduszki | Źródło: meteomodel.pl

Sobota na zachodzie kraju jeszcze cieplejsza – do 14 stopni. Wyraźnie ociepli się również na południowym wschodzie Polski, gdzie temperatura również przekroczy 10 stopni. W centrum 8, chłodniej na północnym wschodzie kraju – w okolicach 5,6 stopni. Niestety, sobotnia aura nie będzie sprzyjać kierowcom, oprócz południowego wschodu, słaby bądź umiarkowany deszcz pojawi się niemal w całej Polsce. Dodatkowo na obszarze, gdzie wystąpią opady należy spodziewać się silniejszego wiatru.

Niedziela

Prognozowana temperatura – 3. listopada | Źródło: meteomodel.pl

Model GFS bardzo optymistycznie prognozuje temperatury, które mogą pojawić się w Polsce 3. listopada. Na południu kraju, w świętokrzyskim, częściowo łódzkim oraz mazowieckim temperatury mogą osiągnąć lub miejscami przekroczyć 17 stopni. W pozostałej części kraju temperatury osiągną lub przekroczą 13 stopni. Model ECMWF jest mniej optymistyczny, słupki rtęci nie przekroczą 15 stopni – a takich wartości należy spodziewać się w Małopolsce oraz na południowym zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze do 13 stopni, jeszcze chłodniej w świętokrzyskim oraz Lublinie – 10, 11. Modele te nie są również zgodne co do miejsc występowania opadów – można zakładać, że pewnikiem jest zachód, północny zachód, północ oraz południowy wschód Polski. Niewykluczone że z biegiem dnia deszcz pojawi się również w centrum kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here