Pochmurne jesienne niebo

Przed nami weekend, który pomimo połowy października przynosić nam będzie ciepłą, ale typową jesienną pogodę. Popada deszcz, zaś na wschodzie chwilowo zaznaczą się arktyczne masy powietrza. Ataku zimy, którego spodziewała się część serwisów pogodowych nie widać.

Piątek

W nocy z czwartku na piątek oraz w piątek przez większą część dnia przez Polskę przechodzić będzie front atmosferyczny. Spodziewamy się dużego zachmurzenia i mgieł w całym kraju, miejscami możliwe przejaśnienia. W ciągu dnia najmocniej popada na południu oraz w centrum kraju, lokalnie mogą się tworzyć silniejsze komórki opadowe, nie wykluczamy, że miejscami słabo zagrzmi. Najmniej deszczu spadnie na północnym wschodzie. Temperatury niższe niż w ostatnich dniach od 10-11*C na północnym wschodzie przez 13-15*C w pozostałych regionach.

Sobota

Po przejściu frontu Polska znajdzie się na styku dwóch mas powietrza. Na zachodzie zaznaczą się cieplejsze masy, pochodzenia morskiego, zaś na wschodzie docierać będzie powietrze arktyczne. Nad ranem na wschodzie i północnym wschodzie możliwy mróz do -1*C oraz przygruntowe przymrozki do -5*C. W ciągu dnia na wschodzie i zachodzie zacznie się przejaśniać wielu regionach przez cały dzień niebo będzie pochmurne oraz zalegać będą gęste mgły. Dodatkowo na południu może popadać deszcz. Chłodno na wschodzie do 7-9*C, w centrum około 10-11*C, najcieplej na zachodzie i południowym zachodzie do 14-17*C.

Niedziela

W niedzielę także sporo chmur i mgieł. Rano przejaśnienia możliwe na zachodzie i południowym zachodzie, w ciągu dnia niebo przecierać się będzie w pozostałych regionach. Słabe opady możliwe na północy i tam najwięcej chmur oraz silniej powieje wiatr. Mocniejsze podmuchy możliwe także w pozostałych regionach kraju. Kolejny chłodny poranek z lokalnymi przymrozkami do -2*C przywita mieszkańców wschodniej Polski. W ciągu dnia temperatury wzrosną do 13-14*C na wschodzie, przez 17-18*C w centrum, do 19-20*C na zachodzie kraju.