Odwilż w zimie, pochmurna pogoda

Jeszcze tylko dzisiaj i jutro będziemy odnotowywać opady śniegu na terenie Polski. Następnie ponownie zacznie napływać cieplejsze powietrze z zachodu kontynentu. Czeka nas zatem typowa jesienna szaruga, ale przynajmniej nie będzie zimno.

Piątek

W całym kraju pochmurno i z przelotnymi opadami. Na zachodzie mżawki, w centrum deszczu ze śniegiem i śniegu, a na wschodzie samego śniegu. Dodatkowo w tych regionach możliwe lokalne mgły i zamglenia. Temperatury wyniosą od 1-2*C na wschodzie, 3-4*C będzie w centrum, do 5-7*C na zachodzie kraju.

Sobota

Opady śniegu i śniegu z deszczem mogą pojawiać się jeszcze na wschodzie kraju, w związku z czym będzie tam pochmurno i mglisto. Od zachodu postępować będą przejaśnienia i napływać zacznie cieplejsze powietrze. 1-2*C notować będziemy tylko lokalnie przy granicy wschodniej, a tak na ogół 3-5*C, miejscami na południowym zachodzie i zachodzie do 6-7*C.

Niedziela

W całym kraju mogą pojawiać się przejaśnienia, więcej chmur na wschodzie kraju. Akcenty zimowe nadal mogą utrzymywać się na wschodzie Polski, szczególnie tam, gdzie śniegu spadło najwięcej. W pozostałych regionach powrót późno jesiennej aury. Temperatury wyniosą od 1-2*C na wschodzie, 3-5*C będzie w centrum, do 6-8*C na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

W ciągu weekendu pogoda niczym specjalnym nas nie zaskoczy. Jeszcze tylko dzisiaj i jutro na wschodzie Polski pojawiać się mogą opady deszczu ze śniegiem i śniegu, zaś w kolejnym dniach postępować będzie ocieplenie. Czeka nas zatem powrót typowej jesiennej pogody, z mgłami i pochmurnym niebem. Czy to znaczy, że zima sobie odpuściła? O pogodzie na przyszły tydzień informować będziemy tradycyjnie w niedzielę.