Ciepły i słoneczny kwiecień
Zdjęcie (pixabay.com)

Pierwszy tydzień kwietnia przyniesie suchą i słoneczną aurę. Poranki będą rześkie i z przymrozkami, które najbardziej dadzą się we znaki na wschodzie i w centrum. Pod koniec tygodnia spodziewamy się frontu z opadami, które o tej porze roku są bardzo potrzebne.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie nieprzyjemną odmianę. Zamiast przyjemnego ciepła, które towarzyszyło nam w weekend znów zrobi się chłodno. Jedynym plus, że nie będzie padać. Temperatura wyniesie od 7-8°C na wschodzie i w centrum, do 9-11°C na krańcach południowych i zachodnich. Odczucie chłodu potęgować mogą okresami mocniejsze podmuchy wiatru.

Wtorek

Bez większych zmian w pogodzie, nadal dużo słońca, ale niezbyt ciepło. Do tego w całym kraju możliwe mocniejsze podmuchy wiatru, do 40-55 km/h. Temperatura wyniesie 9-11°C na wschodzie i w centrum, do 13-14°C na krańcach południowo zachodnich.

Środa

Kontynuacja słonecznej i suchej aury. Zrobi się cieplej, na wschodzie i częściowo w centrum temperatura wzrośnie do 11-13°C, a na zachodzie do 16-17°C. Nadal mocniejsze podmuchy wiatru.

Czwartek

Bez zmian w pogodzie w czwartek, nadal pogodnie i sucho. Niegroźne chmury raczej na zachodzie. Temperatura od 12-14°C na wschodzie, do 19-21°C na krańcach zachodnich. Wciąż dokuczać będzie silniejszy wiatr, wiejący do 50 km/h.

Piątek

Słonecznie i sucho w piątek. Temperatura wyniesie od 12-14°C na wschodzie, do 19-21°C na krańcach zachodnich.

Weekend

Sobota zapowiada się deszczowo, z południa kontynentu nad Polską przemieszczać się będzie front z opadami deszczu. Padać będzie na południu kraju. Temperatura wyniesie od 7-8°C na południu, do 13-15°C na zachodzie i północnym zachodzie. Niedziela zapowiada się pochmurnie i z przelotnymi opadami. Temperatura wyrównana, na ogół do 11-12°C na wschodzie, do 13-14°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdyby w kwietniu nie padało, to owoców będzie mało

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here