Ulewa i przelotne opady latem (lipiec i sierpień)

Nadchodzący tydzień przyniesie zmianę aury. Po upalnym początku tygodnia do Polski zacznie docierać powietrze pochodzenia atlantyckiego. Zrobi się chłodniej i przynajmniej na kilka dni odpoczniemy od upałów.

Poniedziałek

Bardzo niebezpieczną aurę przyniesie nam poniedziałek. Nad Polską zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny, który od centrum po południe kraju przyniesie gwałtowne zjawiska burzowe. Na północy kraju temperatura wzrośnie do 25-26°C, a na południu nawet do 35-36°C.

Wtorek

Po przejściu frontu do Polski zacznie docierać wyraźnie chłodniejsze powietrze pochodzenia atlantyckiego. Na północy temperatura wzrośnie do 20-21°C, na zachodzie do 23-24°C, a na południu i wchodzie do 25-26°C. Lokalnie na północy oraz południu mogą wystąpić przelotne opady oraz burze.

Środa

Niewiele zmieni się w aurze w środę. Nadal raczej rześko i umiarkowanie ciepło jak na lipiec. Na północy temperatura wzrośnie do 20-22°C, a na południu do 23-25°C. Dodatkowo w północnej części kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

Czwartek

Czwartek przyniesie identyczną aurę, z jaką mieliśmy do czynienie w środę. Na północy przelotne opady, a na południu sucho. Temperatura od 20-22°C na północy, do 23-25°C na południu.

Piątek

W piatek na północy zaznaczy się front z opadami deszczu. Na południu wciąż sucho. Na termometrach od 17-19°C na północy, do 25-26°C na południu.

Weekend

Sobota zapowiada się deszczowo i pochmurnie na północy. Z kolei na południu będzie ciepło i pogodnie. Na termometrach bez zmian od 17-19°C na północy, przez 21-22°C w centrum, do 25-26°C na południu. W niedzielę nadal możliwe słabe opady deszczu na północy, a temperatura wyniesie od 19-21°C na północy, do 23-24°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here