Burzowa aura

Tegoroczne lato nie potrafi nas uraczyć dłuższym okresem pogodnej i słoneczniej aury. Ostatni tydzień przyniósł przyjemne temperatury, ale również burzową aurę. W tygodniu czeka nas podobna pogoda.

Poniedziałek

Pierwszy dzień sierpnia przywita nas chmurami i deszczem na wschodzie oraz słońcem i niegroźnymi chmurami na zachodzie. Z biegiem godzin niebo na wschodzie zacznie się przecierać, lecz na krańcach południowo wschodnich pochmurno i deszczowo będzie do końca dnia. W pozostałych regionach popada przelotnie, lokalnie mogą przejść słabe burze. Temperatury niskie, około 17-19°C na wschodzie, do 21-23°C w pozostałych regionach.

Wtorek

Zdecydowanie więcej słońca we wtorek i to w całym kraju. Niestety z biegiem dnia niebo zacznie się chmurzyć, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz, które wystąpią w północnej części kraju. Po południu do zachodniej części kraju wkroczy front ze słabymi opadami deszczu. Zrobi się delikatnie cieplej, od 19-20°C na północnym zachodzie, przez 21-22°C w centrum, do 23-24°C miejscami na południu.

Środa

W środę front z opadami zaznaczy się przede wszystkim na północy oraz częściowo w centrum kraju. W pozostałych regionach przejaśnienia oraz sucho do końca dnia. Temperatura wzrośnie od 18-19°C zachodzie, około 20-22°C będzie w centrum, do 24-26°C na południu i południowym wschodzie.

Czwartek

Po przejściu frontu do Polski napłynie wyraźnie cieplejsze powietrze. Niestety nie odpoczniemy od chmur i opadów, które występować będą na zachodzie, północy oraz częściowo w centrum kraju. Miejscami przejdą też burze, najcieplej i sporo słońca przez większą część dnia tylko na południu. Ciepło, od 22-23°C na północy, przez 24-26°C w centrum, do 27-28°C na południu.

Piątek

Groźnej pogody spodziewamy się na zachodzie, gdzie sięgnie chłodny front atmosferyczny z burzami, które przyniosą ulewy i silne porywy wiatru. W pozostałych regionach bez opadów, choć nie wykluczone, że burze wystąpią również w centrum. Gorąco, od 26-27°C na krańcach północno zachodnich, do 29-31°C w pozostałych regionach.

Weekend

Pogoda tradycyjnie popsuje się w weekend. W nocy front z opadami i burzami przewędruje przez większą część Polski. Rano chmury, opady i burze mogą występować jeszcze na wschodzie. Z biegiem godzin niebo przejaśni się. W pozostałych regionach więcej słońca, ale możliwe opady przelotne. Chłodniej, od 21-23°C na zachodzie, do 27-28°C na krańcach wschodnich, gdzie nie dotrze jeszcze chłodniejsze powietrze. W niedzielę przez Polskę wędrować będą kolejne chmury z opadami deszczu, które zaznaczą się przede wszystkim na północy. W całym kraju zaznaczy się rześkie powietrze polarnomorskie, temperatura niezbyt wysoka, od 19-21°C na północnym zachodzie, do 23-24°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

W sierpniu grzmotów wiele, mokrą zimę ściele

Nadchodzący tydzień przyniesie nam pogodę w kratkę. Niemal każdego dnia spodziewamy się opadów przelotnych oraz burz, najgroźniejsze będą te, które wystąpią pod koniec tygodnia. Niestety w prognozach długoterminowych nie widać dłuższego okresu ładnej pogody.