Łagodna zima w mieście

Ochłodzenie, o którym wspominaliśmy w ostatniej prognozie przyjdzie do Polski, ale z parodniowym opóźnieniem. Śnieg i deszcz ze śniegiem, przelotnie może popadać już w poniedziałek. Od wtorku padać będzie już głównie śnieg i zacznie robić się biało.

Poniedziałek

Dzień przywita nas sporą ilością chmur i opadów. Padać będzie głownie deszcz, a w regionach podgórskich może to być deszcz ze śniegiem. W drugiej części dnia opady będą występować głownie o charakterze przelotnym, wówczas możemy mieć do czynienia także z opadami mieszanymi – deszcz ze śniegiem czy krupy śnieżnej. Pojawią się także przejaśnienia, których najwięcej będzie na zachodzie, a najmniej na wschodzie Polski. Temperatury typowo późno jesienne, od 3-4°C na wschodzie, do 5-6°C na zachodzie.

Wtorek

Wtorek przyniesie wyraźny powiew chłodnego powietrza. Padać będzie na zachodzie i południu, najmniej opadów w północno wschodniej ćwiartce kraju. Opady deszczu zaczną przechodzić w opady samego śniegu. Wieczorem na południu miejscami będzie biało. Uwaga, gdyż momentami opady mogą być intensywne. Temperatura wyniesie od 1-2°C na wschodzie i południu, do 3-4°C na zachodzie.

Środa

Wciąż sporo opadów, które wystąpią na zachodzie, częściowo w centrum i na południu. Na północnym zachodzie możliwe opady deszczu, które okresowo przechodzić będą w opady śniegu. W pozostałych regionach padać będzie sam śnieg. Okresami możliwe przejaśnienia.Temperatura wzrośnie do 0-1°C na wschodzie i południu, około 2°C będzie w centrum, do 3-4°C na zachodzie i północnym zachodzie.

Czwartek

Przyniesie sporo chmur, ale nie zabraknie przejaśnień – głównie na zachodzie. Poza tym sporo chmur,  z których popada śnieg, ale będą to opady słabe. Większe opady wystąpią głównie na krańcach wschodnich. Chłodno, od -1/-2°C na krańcach wschodnich, przez 0/-1°C w centrum, do 1-2°C na północnym zachodzie.

Piątek

Wciąż możliwe słabe opady śniegu na krańcach wschodnich oraz miejscami w centrum. Poza tym bez opadów ale pochmurno. Więcej słońca na krańcach południowo zachodnich. Chłodno, w całym kraju około 0/-1°C, w regionach podgórskich temperatura będzie niższa.

Weekend

W sobotę do Polski wkroczy front z opadami, padać będzie śnieg, choć nie wykluczone, że na zachodzie może przejść w opady samego deszczu. Temperatura bez większych zmian, w całym kraju około 0/-1°C, a na krańcach zachodnich do 2°C na plusie. Niedziela przyniesie kolejną porcję opadów, za którymi napłynie cieplejsze powietrze. Oznacza to, że opady śniegu przechodzić będą w opady deszczu, możliwa gołoledź. Temperatura wyniesie od -1/-2°C na krańcach wschodnich, przez 0-1°C w centrum, do 3-4°C na krańcach zachodnich.

Przysłowie na ten tydzień

Suchy grudzień stoi za to, że sucha będzie wiosna i suche lato

Nadchodzący tydzień przyniesie krótki epizod zimowy. Póki co nie zanosi się na wyraźniejszy powiew zimy. Niestety prognozy długoterminowe wskazują na ciepłe Boże Narodzenie, a to znaczy, że nie będzie białe…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here