Opady deszczu i kwitnący zawilec

Nadchodzący tydzień przyniesie nam aurę w dużo chłodniejszym wydaniu. Pogoda przypominać będzie raczej marzec, a nie blisko połowę kwietnia. Święta Wielkanocne zapowiadają się chłodno i deszczowo.

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia przyniesie bardzo ciepłą i przyjemną aurę. Nieco więcej chmur zaznaczy się na krańcach południowo wschodnich, a w drugiej części dnia również na północnym zachodzie Polski. W tej części kraju po południu mogą przejść burze. Temperatura wzrośnie od 18-19°C na wschodzie, do 21-22°C na południowym zachodzie. W całym kraju powieje umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

Wtorek

Wtorek przyniesie totalną zmianę aury. Zrobi się zimo, bardzo wietrznie oraz deszczowo. W całym kraju spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, a lokalnie gradu. Bardzo mocno powieje wiatr, na północy do 70-80 km/h, a na południu do 50-60 km/h. Temperatura wyniesie od 7-8°C na północy do 9-10°C na południu.

Środa

Wciąż pochmurno i wietrznie oraz deszczowo. Najwięcej opadów wystąpi na zachodzie i północy kraju, z kolei na południowym wschodzie nie powinno padać. Zrobi się nieco cieplej, od 6-7°C na północy, przez 8-9°C na zachodzie oraz wschodzie Polski, do 11-12°C na południu.

Czwartek

Wietrzna i deszczowa aura da o sobie znać również w czwartek. W całym kraju spodziewamy się chwil ze słońcem przeplatanych krótkimi, ale intensywnymi opadami. Miejscami mogą przejść burze z opadami gradu. Znów mocno powieje wiatr, na wschodzie do 40-50 km/h, a na zachodzie do 60-70 km/h.

Piątek

Czeka nas kolejna porcja opadów za sprawą kolejnego frontu atmosferycznego. Przejaśnienia wystąpią tylko na południu i południowym wschodzie, ale i tu w drugiej części dnia niebo zasnują chmury. Najwięcej deszczu spadnie na północy, z kolei na południu popada przelotnie. Porywy wiatru maksymalnie mogą wynieść od 50-60 km/h na północy, do 70 km/h na południu. Zimno na północy, gdzie temperatura wzrośnie do zaledwie 5-6°C, a na południu do 7-9°C.

Weekend

Świąteczny weekend nie przyniesie zmiany aury. W sobotę nad Polską wędrować będzie ciepły front atmosferyczny, przyniesie on większe zachmurzenie i słabe opady deszczu. Gdzieniegdzie możliwe przejaśnienia. Na termometrach ujrzymy od 6-7°C na północnym wschodzie, do 8-9°C w centrum, i do 11-12°C na południowym zachodzie. W niedzielę dalszy ciąg nieprzyjemnej aury, zdominowanej przez przelotne opady deszczu i silniejsze porywy wiatru, dochodzące do 50 km/h. Chwilami niebo może się przejaśniać. Temperatura wyniesie od 8-9°C na północy, do 10-12°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Choć i w kwietniu słonko grzeje, nieraz pole śnieg zawieje

Niestety poza poniedziałkiem 10 kwietnia spodziewamy się wietrznej, deszczowej i nieprzyjemnej aury. Chwil ze słońcem będzie bardzo mało, a aura wybitnie będzie sprzyjać przeziębieniom. Nocami mogą pojawiać się przymrozki, dlatego zalecamy dodatkowo zabezpieczyć rośliny w naszych ogrodach. Świąteczny weekend zapowiada się bardzo podobnie, ale napływać będzie raczej łagodniejsze powietrze. Na chwilę obecną bardzo nieprzyjemnie zapowiada się Poniedziałek Wielkanocny, z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i nawet samego śniegu. Dokładną prognozę na święta Wielkanocne wydamy w połowie tygodnia.