Burza nad Polską, chmura burzowa zakrywająca niebo

Nadchodzący tydzień przyniesie nam pogodową przeplatankę. Początek tygodnia zdominują gorące powietrze i gwałtowne burze. Następnie czeka nas ochłodzenie i ocieplenie, które nadejdzie dopiero w weekend.

Poniedziałek

Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie gorącą i bardzo burzową aurę. Do Polski docierać będzie gorące, ale wilgotne powietrze, dlatego temperatura wzrośnie od 25-26°C na północy, przez 27-28°C w centrum, do 29-30°C na południu. Niestety nad  naszym krajem ponownie przeją gwałtowne burze, które już od godzin porannych tworzyć się będą na zachodzie i południu. W drugiej części dnia burze wystąpią również w centrum, a wieczorem na wschodzie. Najgroźniejszych burz spodziewamy się na południu oraz w centrum, z ulewami i opadami gradu, nie wykluczamy pojawienia się trąb powietrznych. (zobacz szczegółową prognozę burz).

Wtorek

Wtorek przyniesie zmianę aury, znów zrobi się chłodniej, gdyż temperatura wzrośnie od 19-20°C na północnym zachodzie, przez 24-25°C od północnego wschodu po południowy zachód, do 27-28°C na wschodzie. Ponownie spodziewamy się burz, które wystąpią na krańcach wschodnich oraz południu kraju, miejscami mogą okazać się gwałtowne, przynosząc ulewy, opady dużego gradu oraz bardzo silne porywy wiatru.

Środa

Również dynamicznej aury spodziewamy się w środę. Nad zachodnią część kraju sięgnie chłodny front atmosferyczny, za którym w kolejnych dniach napływać będą polarnomorskie masy powietrza. Opady deszczu od rana występować będą na zachodzie, powoli przemieszczając się w głąb kraju. Na wschodzie i południowym wschodzie ponownie wystąpią burze. Chłodno na zachodzie, gdzie termometry pokażą do 19-20°C, natomiast na wschodzie i południu jeszcze ciepło, do 26-27°C.

Czwartek

Chłodno i wietrznie zapowiada się czwartek. Nad północną częścią kraju wędrować będzie front atmosferyczny z opadami deszczu, więcej słońca na południu. Będzie wietrznie, na północy powieje do 60 km/h. Temperatura wyniesie od 15-16°C na północy i zachodzie, do 18-19°C na południowym wschodzie oraz południu.

Piątek

W piątek aura się uspokoi, ale w pierwszej części dnia na wschodzie nadal może mocniej wiać, do 40 km/h. Spodziewamy się raczej pochmurnej pogody, ale nie zabraknie chwil ze słońcem. Opady deszczu występować będą głównie na północy kraju. Temperatura wyniesie od 18-19°C na północy, do 21-23°C na południu.

Weekend

W sobotę nad Polską wędrować będzie kolejny front atmosferyczny, jednak tym razem za frontem zacznie napływać ciepłe powietrze. Opady deszczu i pochmurna aura wystąpią na zachodzie, więcej przejaśnień na wschodzie. Temperatura wyrównana od 21-22°C na wschodzie, do 23-24°C na zachodzie. Niedziela przyniesie słoneczną i bardzo ciepłą aurę, więcej chmur tylko na wschodzie kraju. Temperatura wzrośnie od 23-25°C na wschodzie, do 26-27°C na wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Czego lipiec i sierpień nie dowarzy, tego wrzesień nie usmaży

Nadchodzący tydzień nie przyniesie jeszcze znaczący zmian w pogodzie, po gorącym początku tygodnia, ponownie spodziewamy się napływu chłodniejszych mas powietrza. Obiecująco wyglądają prognozy na przyszły tydzień, gdyż powinno zrobić się gorąco. Niestety bardzo wysokim temperaturom towarzyszyć będą gwałtowne burze.