Pogodna aura w marcu

Miniony tydzień zapisał się jako bardzo ciepły na zachodzie i raczej chłodny na wschodzie. Podział ten wynikał głównie z napływu chłodnych i wilgotnych mas ze wschodu kontynentu, w takim powietrzu bardzo lubią tworzyć się stratusy, które szczelnie zakrywają niebo. W nadchodzącym tygodniu już na pewno nikt nie poczuje się pokrzywdzony, pomimo astronomicznej zimy czekają nas wczesnowiosenne upały.

Poniedziałek

Słonecznie, a w zasadzie niemal bezchmurnie w całym kraju. Będzie bardzo ciepło od 11-12*C na wschodzie i południu, około 13*C w centrum do 14-15*C na zachodzie.

Wtorek

Będzie również bardzo słonecznie, pojedyncze chmur pojawia się na północy i leniwe przemieszczać się będą na południowy-wschód kraju. Na północy będzie około 10*C, do 11-13*C na pozostałym obszarze kraju, na zachodzie miejscami do 14*C.

Środa 

W środę w pogodzie bez zmian, nadal bardzo pogodnie, dużo słońca, a co za tym idzie – bez opadów. Delikatnie chłodniej niż w poprzednich dniach od 8-9*C na wschodzie, około 10*C będzie w pasie województw centralnych, do 11-12*C na zachodzie kraju.

Czwartek

W czwartek w całym kraju wręcz upalnie, jak na pierwszą połowę marca. W cały kraju będzie bardzo dużo słońca, a na termometrach tego dnia zobaczymy od 11-13*C na wschodzie i centrum do 14-15*C na zachodzie. Nie wykluczamy że lokalnie będzie jeszcze cieplej do 16-17*C.

Piątek

Najprawdopodobniej upalne temperatury utrzymają się również w piątek, tego dnia spodziewamy się najwyższych temperatur tego roku. Na wschodzie i północnym-wschodzie termometry pokażą nam 13-14*C, na południu oraz zachodzie będzie 15-16*C, zaś na południowym-zachodzie do 17-18*C. Bardzo prawdopodobne, że temperatury osiągną wartość 20*C i to przy pogodnym niebie.

Weekend

W pierwszy dzień weekendu nadal ma być bardzo pogodnie i ciepło. W sobotę będzie od 8-9*C na północy do 15-17*C na południu. W niedzielę, nad Polskę sięgnie słaby front z północy, może słabo popadać deszcz, a także napłynie chłodniejsze powietrze. Na wschodzie będzie od 7-8*C, w centrum około 9-11*C, a na zachodzie do 12-13*C.

prognoza tygodniowa 10-16 marzec
Wykres temperatur 10-16 marca

W tym tygodniu czeka nas eksplozja wiosny, bardzo duża ilość słońca, za którą najbardziej stęsknili się mieszkańcy wschodu Polski oraz wysokie temperatury. Jeśli możemy cieszmy się ciepłem i obserwujmy jak przyroda budzi się do życia, wiosna jest najpiękniejszą porą roku.

Przysłowie na ten tydzień:

„Suchy marzec, mokry maj, będzie żytko jako gaj”