Wrzesień w polskich górach, ciepło i słonecznie
lato jesień wrzesień słońce

Najbliższy tydzień przyniesie wysokie temperatury, i to nawet w pobliże 30 stopni Celsjusza. Koniec tygodnia chłodniejszy, cóż jesień idzie i nic jej nie zatrzyma. Dlatego zalecamy do spacerów i korzystania z ciepłej i przyjemnej aury.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie bardzo ciepłą i słoneczną aurę. Większe zachmurzenie wystąpi na zachodzie oraz na wschodzie, gdzie po południu oraz wieczorem mogą przejść burze. Poza tym padać nie powinno. Temperatura wzrośnie 22-23°C w centrum, przez 24-25°C na wschodzie i do 26°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Wtorek

Polska znajdzie się pod wpływem frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu na zachodzie, północy oraz częściowo w centrum. Bez opadów na południu. W całym kraju sporo chmur, chwile ze słońcem jeszcze rano na wschodzie i południu, a w drugiej cześci dnia na południowym zachodzie. Wyraźnie chłodniej, od 16-18°C na północy i częściowo w centrum, do 21-22°C na wschodzie i południowym zachodzie.

Środa

W środę Polska znajdzie się pod wpływem wyżu, który z południowego zachodu sprowadzi bardzo ciepłe masy powietrza. Na północy temperatura wzrośnie do 23-24°C, na wschodzie i w centrum do 25-27°C,  na zachodzie i południowym zachodzie do 28-29°C. Opady deszczu i niewykluczone, że burze wystąpią dopiero wieczorem na krańcach północno zachodnich.

Czwartek

Aura podzieli nasz kraj. Na północy i północnym zachodzie przez większość dnia będzie pochmurno oraz dodatkowo spodziewamy się deszczu. Nie będą to jednak opady silne. W pozostałej części kraju słonecznie i ciepło. Temperatura wyniesie od 17-19°C na północy i północnym zachodzie, do 26-28°C w pozostałych regionach.

Piątek

Spodziewamy się utrzymania podziału aury z czwartku, a więc deszczowej i pochmurnej północy i ciepłego oraz słonecznego południa. Temperatura wyniesie od 14-16°C na północy, do 26-27°C na południu.

Weekend

Front z deszczem ruszy na wschód, gdzie jeszcze będzie ciepło, gdyż temperatura wzrośnie do 24-25°C. Opadów spodziewamy się w pasie od Podlasia po Śląsk. Poza tym już bez opadów. Temperatura w pozostałych regionach wyniesie od 15-16°C w strefie opadów, do 17-18°C na północy i zachodzie. Niedziela przyniesie przeletone opady na północy i wschodzie, poza tym padać nie będzie. W całym kraju już chłodniej, z temperaturami na poziomie do 19-21°C.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here