Wrzesień w polskich górach, ciepło i słonecznie

Najbliższy tydzień przyniesie wysokie temperatury, i to nawet w pobliże 30 stopni Celsjusza. Koniec tygodnia chłodniejszy, cóż jesień idzie i nic jej nie zatrzyma. Dlatego zalecamy do spacerów i korzystania z ciepłej i przyjemnej aury.

Poniedziałek

Poniedziałek przyniesie bardzo ciepłą i słoneczną aurę. Większe zachmurzenie wystąpi na zachodzie oraz na wschodzie, gdzie po południu oraz wieczorem mogą przejść burze. Poza tym padać nie powinno. Temperatura wzrośnie 22-23°C w centrum, przez 24-25°C na wschodzie i do 26°C na zachodzie i południowym zachodzie.

Wtorek

Polska znajdzie się pod wpływem frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu na zachodzie, północy oraz częściowo w centrum. Bez opadów na południu. W całym kraju sporo chmur, chwile ze słońcem jeszcze rano na wschodzie i południu, a w drugiej cześci dnia na południowym zachodzie. Wyraźnie chłodniej, od 16-18°C na północy i częściowo w centrum, do 21-22°C na wschodzie i południowym zachodzie.

Środa

W środę Polska znajdzie się pod wpływem wyżu, który z południowego zachodu sprowadzi bardzo ciepłe masy powietrza. Na północy temperatura wzrośnie do 23-24°C, na wschodzie i w centrum do 25-27°C,  na zachodzie i południowym zachodzie do 28-29°C. Opady deszczu i niewykluczone, że burze wystąpią dopiero wieczorem na krańcach północno zachodnich.

Czwartek

Aura podzieli nasz kraj. Na północy i północnym zachodzie przez większość dnia będzie pochmurno oraz dodatkowo spodziewamy się deszczu. Nie będą to jednak opady silne. W pozostałej części kraju słonecznie i ciepło. Temperatura wyniesie od 17-19°C na północy i północnym zachodzie, do 26-28°C w pozostałych regionach.

Piątek

Spodziewamy się utrzymania podziału aury z czwartku, a więc deszczowej i pochmurnej północy i ciepłego oraz słonecznego południa. Temperatura wyniesie od 14-16°C na północy, do 26-27°C na południu.

Weekend

Front z deszczem ruszy na wschód, gdzie jeszcze będzie ciepło, gdyż temperatura wzrośnie do 24-25°C. Opadów spodziewamy się w pasie od Podlasia po Śląsk. Poza tym już bez opadów. Temperatura w pozostałych regionach wyniesie od 15-16°C w strefie opadów, do 17-18°C na północy i zachodzie. Niedziela przyniesie przeletone opady na północy i wschodzie, poza tym padać nie będzie. W całym kraju już chłodniej, z temperaturami na poziomie do 19-21°C.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy wrzesień, to już jesień, wtedy jabłek pełna kieszeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here