Soczysta zieleń w czerwcu, pochmuro, ale ciepło

Nadchodzący tydzień przyniesie nam więcej opadów deszczu, głównie pochodzenia burzowego. Koniec tygodnia znów gorący i burzowy.

Poniedziałek

Początek dnia przyniesie pochmurną, deszczową oraz burzową aurę. Opadów spodziewamy się początkowo na zachodzie, a następnie od centrum po wschód kraju. Najpóźniej burze zawędrują nad krańce wschodnie. W czasie burz spodziewamy się silniejszych porywów wiatru do 80 km/h, ulew do 20-30 mm na metr kwadratowy oraz opadów gradu do 2-3 cm. Ciepło, od 20-22°C na północy, do 24-26°C na południu i południowym wschodzie.

Wtorek

Wtorek także przyniesie nam aurę zdominowaną przez opady, ale w południowej części kraju. Jeszcze w nocy nad Polskę znad Niemiec wkroczy mezoskalowy układ konwekcyjny (rozległa burza wielokomórkowa), który zaznaczy się najbardziej na Dolny i Górnym Śląsku oraz Opolszczyźnie. Układ wędrować będzie na wschód, powoli zanikając przynosząc same opady bez wyładowań. W drugiej części dnia ponownie może dojść do rozwoju burz, ktore wystąpią na południowym wschodzie. Na północy bez opadów i więcej słońca. Na północy temperatura wzrośnie do 21-22°C, w centrum, do 24-25°C, a na południu do 19-20°C.

Środa

Także w środę spodziewamy się burz, tym razem na północy oraz wschodzie, gdzie powinny to być raczej lokalne komórki oraz bardziej rozbudowanych struktur na krańcach południowych. Temperatura wzrośnie na ogół do 22-23°C, a na wschodzie do 25-26°C

Czwartek

Na północy pogodnie i sucho, a na południu ponownie pochmurno i raczej deszczowo. Na krańcach południowych w drugiej części dnia znów mogą przejść burze z ulewami. Ciepło, od 23-24°C na wschodzie, do 26-27°C na zachodzie.

Piątek

Piątek przyniesie opady na wschodzie kraju, które powinny z biegiem godzin zanikać. W drugiej części dnia w tych regionach zagrzmi. Na zachodzie bez opadów. Ciepło na wschodzie do 23-24°C, a na zachodzie do 27-28°C.

Weekend

Sobota przyniesie gorącą, ale burzową aurę. Najgroźniejsze burze wystąpią na południu oraz na wschodzie. Temperatura wzrośnie do 27-28°C na wschodzie i do 29-30°C na zachodzie. Niedziela przyniesie dynamiczną aurę, w nocy do zachodnich dzielnic kraju wkroczą burze znad Niemiec, które w ciągu dnia wędrować będą nad wschód kraju. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 22-23°C na zachodzie, do 29-30°C na wschodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Pełnia czerwcowa – burza gotowa