Listopad z opadami deszczu
Zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)

Nadchodzący tydzień zapowiada się ciepło na wschodzie i południu oraz deszczowo i chłodno na zachodzie. Opady deszczu cieszą, gdyż wrzesień i październik okazały się bardzo suche. Obecne prognozy wskazują, że na zachodzie i północy spadnie odpowiednio do 20-30 mm i około 10 mm deszczu.

Poniedziałek

Poniedziałek zapowiada się sucho, ale chłodno. Opady jeśli wystąpią to w Karkonoszach. Na wschodzie i północy duże zachmurzenie, ale bez opadów. Temperatura od 5-6°C na północy do 8-9°C na południu Polski.

Wtorek

Wtorek przyniesie słabe opady deszczu na zachodzie, które w drugiej połowie dnia zwiększą swoje natężenie. Padać zacznie także na południu oraz częściowo w centrum. W górach spadnie kolejna porcja białego puchu. Temperatura wyniesie od 5-6°C na zachodzie, do 11-12°C na południowym wschodzie.

Środa

Kolejna strefa opadów zaznaczy się nad Polską. Rano na zachodzie możliwe zanikające opady, zaś w drugiej części dnia rozpada się w pasie od Wrocławia po Gdański i Olsztyn, a następnie także regiony zachodnie. Poza tym bez opadów. Temperatura wyniesie 5-6°C na zachodzie, do 14-15°C na wschodzie i nawet 16-17°C w województwie podkarpackim.

Czwartek

Ranek przyniesie zanikające opady na zachodzie i północnym zachodzie. Nie wykluczamy opadów deszczu ze śniegiem. Poza tym sucho i bez opadów. Utrzyma się dość duży kontrast termiczny. Na zachodzie Polski zimno, gdyż temperatura wyniesie 6-7°C. W centrum 8-10°C, a na wschodzie do 14-16°C.

Piątek

W piątek opadów spodziewamy się w godzinach porannych i przedpołudniowych. Będą to opady przelotnie, występujące lokalnie w centrum i na północy. Wyraźnie cieplej na południu, gdzie temperatura wyniesie 15-16°C. Poza tym na termometrach do 10-12°C w centrum i do 5-6°C na północy, gdzie wzrost temperatury ograniczy zachmurzenie.

Weekend

Sobota znów bardzo ciepła, ale na zachodzie możliwe są opady deszczu. Popadać może w górach. Na termometrach od 6-7°C na północnym wschodzie i krańcach zachodnich, przez 9-11°C na północy, 14-15°C w centrum i do 17-18°C na południu! Niedziela również ciepła, ale ponownie z opadami na zachodzie. Prognozujemy następującą temperaturę maksymalną: 7-8°C na północnym zachodzie, 10-11°C na północy i 12-14°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy łagodna jesień trzyma, będzie krótka, ostra zima

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here