Wietrzny dzień z silnym wiatrem
Wietrzny dzień (pixabay.com)

Początek tygodnia przyniesie dynamiczną pogodę. Spodziewamy się opadów, silnego wiatru i krótkiego ochłodzenia, które na chwile przypomni nam że jeszcze trwa zima. Następnie znów się ociepli i to wyraźnie ponad normę dla lutego. Czy zima jeszcze wróci?

Poniedziałek

Po dłuższym okresie pogodowej monotonii czekają nas zmiany. W poniedziałek nad Polską wędrować będą fronty atmosferyczne z opadami deszczu i deszcze ze śniegiem. Rano jeden front zaznaczy się na wschodzie, a w drugiej części dnia kolejny wkroczy do zachodnich i centralnych dzielnic kraju, wieczorem docierając na wschód. Będzie ciepło jak na luty, od 3-4°C w pasie województw centralnych, do 5-6°C w pozostałych regionach, na południowym wschodzie możliwy wzrost temperatury do 7°C. Spodziewamy się także silnych porywów wiatru, na wschodzie do 50-60 km/h, a w pozostałych regionach do 70 km/h. Najmocniej powieje na południowym zachodzie.

Wtorek

Wtorek przyniesie słońce, chmury i opady śniegu. Opadów spodziewamy się głównie na wschodzie, w centrum i na krańcach południowych i południowo zachodnich. Zrobi się chłodniej, od 1-2°C na wschodzie do 3-4°C na zachodzie. Wciąż możliwe silniejsze podmuchy wiatru do 50 km/h.

Środa

Kolejny dzień z nieprzyjemną aurą przyniesie środa. Przez Polskę wędrować będzie front z opadami śniegu przechodzącymi w opady deszczu. Warunki na drogach będą trudne. Temperatura zróżnicowana, od -1/0°C na wschodzie do 7-8°C na krańcach zachodnich. Znów silnie powieje wiatr, na wschodzie do 40 km/h, a na zachodzie i północy do 60-70 km/h.

Czwartek

W czwartek aura się uspokoi. Spodziewamy się pochmurnej aury, ale nie powinno padać. Przejaśnienia wystąpią głównie na wschodzie, choć nie wykluczamy chwil ze słońcem na zachodzie. Ciepło, na ogół temperatura wzrośnie do 5-7°C.

Piątek

Piątek przyniesie sporo chmur i mgieł na przeważającym obszarze kraju. Słońce wyjrzy na zachodzie i południowym zachodzie. Temperatura wyniesie od 2-3°C na wschodzie, do 7-8°C na zachodzie.

Weekend

Niewiele zmian w pogodzie. Na wschodzie spodziewamy się chmur i mgieł, a na zachodzie sporo pogodnego nieba. Temperatura od 3-4°C na wschodzie, do 7-8°C na zachodzie. Niedziela zapowiada się słoneczna w całym kraju, a temperatura wzrośnie na ogół do 7-9°C.

Przysłowie na ten tydzień

W lutym śniegi i mróz stały czynią w lecie upały, gdy burze, deszcze panują, dobry plon nam obiecują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here