Opady deszczu na początku marca

Nadchodzący tydzień zapowiada się deszczowo i wietrznie. W pierwszej części tygodnia pojawią się zimowe akcenty, w postaci opadów śniegu, krupy śnieżnej i… białych krajobrazów. Pod koniec tygodnia zrobi się cieplej, lecz wciąż deszczowo. Przyszły tydzień zapowiada się już spokojniej.

Poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie bardzo nieprzyjemną i niebezpieczną aurę. Jeszcze rano na południu i południowym wschodzie wciąż możliwe są bardzo silne porywy wiatru dochodzące do 80-100 km/h. Na południowym zachodzie powieje do 60-70 km/h, a na północy do 50-60 km/h. Rano strefa opadów deszczu przechodzących w sam śnieg zaznaczy się od centrum po wschód kraju, w drugiej części dnia od północnego zachodu wędrować będą przelotne opady deszczu, śniegu i krupy śnieżnej. Po południu wiatr zelżeje, ale wciąż może powiać mocniej do 50-60 km/h, na krańcach południowych do 70-80 km/h. Chłodno, na ogół 5-7°C.

Wtorek

Rano możliwe jeszcze zanikające opady śniegu na wschodzie, poza tym bez opadów. W drugiej części dnia możliwe opady mieszane na Pomorzu Gdańskim, poza tym bez opadów. Na niebie sporo słońca, ale ciepło nie będzie. Temperatura wyniesie od 5-6°C na wschodzie, do 7-8°C na zachodzie. Wciąż mocniejszy wiatr, w porywach do 40-55 km/h.

Środa

Nad Polską wędrować będzie front atmosferyczny z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzącymi w opady deszczu. Za frontem napłynie nieco cieplejsze powietrze. Temperatura wyniesie od 4-5°C na wschodzie, do 9-10°C na zachodzie. Nadal wietrznie, ale nie będzie tragedii. Na wschodzie powieje do 40 km/h, a na zachodzie do 50-60 km/h.

Czwartek

Czwartek przyniesie kolejny front atmosferyczny, a z nim opady deszczu. Najpóźniej rozpada się na wschodzie. Czy będzie wiać? Tak, ale nie tak mocno jak w weekend, na ogół do 50-65 km/h. Wiatr może okazać się mocniejszy, gdyż obecnie modele numeryczne wskazują na wypełnienie się niżu, który wędrować nad Skandynawią. Temperatura wzrośnie od 5-6°C na północy, do 9-11°C na południu.

Piątek

Zapowiada się wędrówka kolejnego frontu nad Polską, który najpóźniej zaznaczy się na wschodzie kraju. W pozostałych regionach dużo opadów deszczu i znów… silny wiatr. Na ogół powieje do 60-70 km/h. Cieplej niż w poprzednich dniach, od 8-9°C na północy, do 11-13°C na południu.

Weekend

Sobota przyniesie sporo chmur i przelotnych opadów deszczu. Nie powinno być chłodno, gdyż temperatura może wzrosnąć od 7-8°C na północy, do 11-12°C na południu. Wciąż wiatr nie da nam spokoju, na północy powieje do 70-80 km/h, a na południu do 50-60 km/h. Niedziela także z opadami deszczu, które zaznaczą się głównie na północy kraju. Nadal sporo chmur, ale zrobi się bardzo ciepło. Na północy Polski temperatura wyniesie 9-10°C, a na południu do 14-16°C. W górach powieje halny.

Przysłowie na ten tydzień

W marcu jak w garncu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here