Pochmurna i deszczowa pogoda na wiosnę

Nadchodzący tydzień przyniesie zmianę w pogodzie, od połowy tygodnia do naszego kraju zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia polarnomorskiego. Występować będą również opady deszczu i silniejsze porywy wiatru.

Poniedziałek

Pogodę  w poniedziałek kształtować będą chmury ciepłego, a następnie chłodnego frontu atmosferycznego. W pierwszej części dnia opadów deszczu spodziewamy się na północy kraju, w pozostałych regionach pochmurno, ale sucho. Po południu nad Polskę sięgnie chłodny front atmosferyczny, który sprzyjać będzie piętrzeniu się chmur burzowych. Temperatura wyniesie od 19-20°C na północy, przez 22-23°C w centrum, do 26-27°C miejscami na południu.

Wtorek

Wtorek zapowiada się pochmurnie, wietrznie oraz z opadami – tych najwięcej na północy, lecz będą o charakterze przelotnym. W pozostałych regionach pochmurno, ale sucho. W całym kraju wystąpią silniejsze porywy wiatru do 40-50 km/h. Temperatura wyrównana, na ogół wzrośnie do 19-21°C.

Środa

Na pogodę w Polsce wpływać będzie wyż znad Niemiec, który w dalszym ciągu sprowadzać będzie raczej chłodne powietrze. Wystąpią opady przelotne, przede wszystkim w centrum i na wschodzie. Wciąż możliwe mocniejsze porywy wiatru do 40 km/h. Temperatura wyniesie od 18-19°C w centrum, przez 20-21°C na wschodzie, do 22-23°C na zachodzie.

Czwartek

W czwartek aura poprawi się, wiatr powinien być już słabszy, a na niebie coraz mniej chmur. Temperatury znów na przyjemnym poziomie, od 21-22°C na północy, przez 23-24°C w centrum, do 25-26°C na zachodzie.

Piątek

W piątek zapowiada się głębsze załamanie w pogodzie. Nad nasz kraj sięgnie wydajny opadowo front atmosferyczny, z opadami deszczu oraz burzami. Front do końca dnia dotrze na wschód kraju i sprowadzi wyraźnie chłodniejsze masy powietrza. Temperatura wzrośnie do 20-21°C na zachodzie i do 24-25°C na wschodzie.

Weekend

Równie deszczowo zapowiada się sobota. Najwięcej deszczu spadnie na wschodzie oraz północy kraju. W pozostałych regionach popada raczej przelotnie oraz chwilami wyjrzy słońce. Chłodno na wschodzie i północy, bo zaledwie do 15-16°C, cieplej na zachodzie i południu, do 19-21°C. Niedziela przyniesie kontynuację kapryśnej aury, ale powinno być cieplej, najwięcej deszczu spadnie na północy kraju. Temperatura wyniesie od 17-18°C na północy, do 21-23°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy czerwiec chłodem i wodą szafuje, to zwykle rok cały popsuje

Nadchodzący tydzień dla odmiany przyniesie chłodniejszą, bardziej wietrzną i deszczową aurę. Wyraźniejszego ocieplenia należy się spodziewać dopiero po 20 czerwca.