Pochmurna i deszczowa pogoda na wiosnę

Nadchodzący tydzień przyniesie zmianę w pogodzie, od połowy tygodnia do naszego kraju zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia polarnomorskiego. Występować będą również opady deszczu i silniejsze porywy wiatru.

Poniedziałek

Pogodę  w poniedziałek kształtować będą chmury ciepłego, a następnie chłodnego frontu atmosferycznego. W pierwszej części dnia opadów deszczu spodziewamy się na północy kraju, w pozostałych regionach pochmurno, ale sucho. Po południu nad Polskę sięgnie chłodny front atmosferyczny, który sprzyjać będzie piętrzeniu się chmur burzowych. Temperatura wyniesie od 19-20°C na północy, przez 22-23°C w centrum, do 26-27°C miejscami na południu.

Wtorek

Wtorek zapowiada się pochmurnie, wietrznie oraz z opadami – tych najwięcej na północy, lecz będą o charakterze przelotnym. W pozostałych regionach pochmurno, ale sucho. W całym kraju wystąpią silniejsze porywy wiatru do 40-50 km/h. Temperatura wyrównana, na ogół wzrośnie do 19-21°C.

Środa

Na pogodę w Polsce wpływać będzie wyż znad Niemiec, który w dalszym ciągu sprowadzać będzie raczej chłodne powietrze. Wystąpią opady przelotne, przede wszystkim w centrum i na wschodzie. Wciąż możliwe mocniejsze porywy wiatru do 40 km/h. Temperatura wyniesie od 18-19°C w centrum, przez 20-21°C na wschodzie, do 22-23°C na zachodzie.

Czwartek

W czwartek aura poprawi się, wiatr powinien być już słabszy, a na niebie coraz mniej chmur. Temperatury znów na przyjemnym poziomie, od 21-22°C na północy, przez 23-24°C w centrum, do 25-26°C na zachodzie.

Piątek

W piątek zapowiada się głębsze załamanie w pogodzie. Nad nasz kraj sięgnie wydajny opadowo front atmosferyczny, z opadami deszczu oraz burzami. Front do końca dnia dotrze na wschód kraju i sprowadzi wyraźnie chłodniejsze masy powietrza. Temperatura wzrośnie do 20-21°C na zachodzie i do 24-25°C na wschodzie.

Weekend

Równie deszczowo zapowiada się sobota. Najwięcej deszczu spadnie na wschodzie oraz północy kraju. W pozostałych regionach popada raczej przelotnie oraz chwilami wyjrzy słońce. Chłodno na wschodzie i północy, bo zaledwie do 15-16°C, cieplej na zachodzie i południu, do 19-21°C. Niedziela przyniesie kontynuację kapryśnej aury, ale powinno być cieplej, najwięcej deszczu spadnie na północy kraju. Temperatura wyniesie od 17-18°C na północy, do 21-23°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy czerwiec chłodem i wodą szafuje, to zwykle rok cały popsuje

Nadchodzący tydzień dla odmiany przyniesie chłodniejszą, bardziej wietrzną i deszczową aurę. Wyraźniejszego ocieplenia należy się spodziewać dopiero po 20 czerwca.

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here