Chmury stratus występują w okresie jesienno-zimowym
Chmury stratus występują w okresie jesienno-zimowym

Nadchodzący tydzień przyniesie zmiany w cyrkulacji powietrza. Do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze z północy, wystąpią do tego opady deszczu, a w górach śniegu.

Poniedziałek

Monotonnej aury ciąg dalszy. Początek dnia może być miejscami mglisty, ale mgły szybko zanikną i wyjrzy słońce. Najwięcej chmur i mgieł na północnym wschodzie, a słońca na południu. Na północnym zachodzie popada słabo deszcz. Temperatura wyniesie od 6-7°C na północnym wschodzie, przez 9-11°C na północy, do 14-16°C miejscami na południu.

Wtorek

Wtorek przyniesie odmianę w pogodzie. Na północnym zachodzie spodziewamy się opadów deszczu, które z biegiem rozszerzać się będą nad zachód i północ. Momentami popada mocniej. W pozostałych regionach bez opadów, ale pochmurnie. Słońce wyjrzy na południowym wschodzie. Temperatura wyniesie od 6-7°C na krańcach wschodnich, przez 8-9°C na północy, 12-13°C w centrum, do 16-17°C na południu.

Środa

Środa przyniesie przelotne opady w centrum oraz na wschodzie kraju. Uwaga na mocniejsze porywy wiatru, do 50-60 km/h na południowym wschodzie. Temperatura w całym kraju wzrośnie do około 8-9°C.

Czwartek

Czwartek zapowiada się pochmurno, chłodno i wilgotno. W większości regionów kraju pojawi się stratus oraz mgły, a miejscami słabo popada mżawka. Temperatura wyniesie na ogół do 5-7°C.

Piątek

Stratus wystąpi na wschodzie kraju, z kolei na zachodzie po porannych mgłach wyjrzy słońce. Temperatura wyniesie od 4-5°C na wschodzie, do 9-11°C na zachodzie.

Weekend

Nad Polską wędrować będzie mało aktywny front atmosferyczny z północy, który przyniesie słabe opady deszczu. W większości regionów wystąpi stratus, a niebo przetrze się na południu. Na termometrach od 5-6°C na północy, do 8-9°C na południu. Niedziela pochmurna i chłodna, na wschodzie popada deszcz i niewykluczone, że deszcz ze śniegiem. Niewiele na termometrach, do 2-3°C na wschodzie, do 6-7°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy łagodna jesień trzyma, będzie krótka, ostra zima

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here