Chmury stratus występują w okresie jesienno-zimowym
Chmury stratus występują w okresie jesienno-zimowym

Nadchodzący tydzień przyniesie zmiany w cyrkulacji powietrza. Do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze z północy, wystąpią do tego opady deszczu, a w górach śniegu.

Poniedziałek

Monotonnej aury ciąg dalszy. Początek dnia może być miejscami mglisty, ale mgły szybko zanikną i wyjrzy słońce. Najwięcej chmur i mgieł na północnym wschodzie, a słońca na południu. Na północnym zachodzie popada słabo deszcz. Temperatura wyniesie od 6-7°C na północnym wschodzie, przez 9-11°C na północy, do 14-16°C miejscami na południu.

Wtorek

Wtorek przyniesie odmianę w pogodzie. Na północnym zachodzie spodziewamy się opadów deszczu, które z biegiem rozszerzać się będą nad zachód i północ. Momentami popada mocniej. W pozostałych regionach bez opadów, ale pochmurnie. Słońce wyjrzy na południowym wschodzie. Temperatura wyniesie od 6-7°C na krańcach wschodnich, przez 8-9°C na północy, 12-13°C w centrum, do 16-17°C na południu.

Środa

Środa przyniesie przelotne opady w centrum oraz na wschodzie kraju. Uwaga na mocniejsze porywy wiatru, do 50-60 km/h na południowym wschodzie. Temperatura w całym kraju wzrośnie do około 8-9°C.

Czwartek

Czwartek zapowiada się pochmurno, chłodno i wilgotno. W większości regionów kraju pojawi się stratus oraz mgły, a miejscami słabo popada mżawka. Temperatura wyniesie na ogół do 5-7°C.

Piątek

Stratus wystąpi na wschodzie kraju, z kolei na zachodzie po porannych mgłach wyjrzy słońce. Temperatura wyniesie od 4-5°C na wschodzie, do 9-11°C na zachodzie.

Weekend

Nad Polską wędrować będzie mało aktywny front atmosferyczny z północy, który przyniesie słabe opady deszczu. W większości regionów wystąpi stratus, a niebo przetrze się na południu. Na termometrach od 5-6°C na północy, do 8-9°C na południu. Niedziela pochmurna i chłodna, na wschodzie popada deszcz i niewykluczone, że deszcz ze śniegiem. Niewiele na termometrach, do 2-3°C na wschodzie, do 6-7°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy łagodna jesień trzyma, będzie krótka, ostra zima

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here