Nocna burza, niebezpieczna pogoda

Nadchodzący tydzień przyniesie nam dość dynamiczną aurę. Czeka nas sporo burz, które w pierwszej części tygodnia mogą być gwałtowne, a lokalnie wręcz niszczycielskie. Druga połowa tygodnia chłodniejsza, ale ze spokojniejszą pogodą.

Poniedziałek

W poniedziałek Polska znajdzie się pod wpływem pofalowanego frontu atmosferycznego, który do południowo wschodniej i wschodniej części kraju sprowadzi upalne masy powietrza. W tych regionach temperatura wzrośnie do 31-32°C. Natomiast na zachodzie i północy temperatura wyniesie około 26-28°C. Spodziewamy się opadów deszczu oraz burz. Najgroźniejsze wystąpią wieczorem oraz w nocy z poniedziałku na wtorek. Najgroźniejszych burz spodziewamy się w pasie od woj. opolskiego przez łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie oraz lubelskie i podlaskie.

Wtorek

Po przejściu frontu zrobi się wyraźnie chłodniej. W całym kraju możliwe opady deszczu oraz burze. Największą intensywność będą mieć na północy oraz południowym wschodzie. Na termometrach od 19-20°C na południowym wschodzie, przez 24-25°C w centrum, do 26-27°C na zachodzie.

Środa

Również środa zapowiada się deszczowo na południu i południowym wschodzie kraju. Możliwe, że w strefę opadów wbudowane będą burze, które punktowo przyniosą większe sumy opadów. W pozostałych regionach także popada, ale przelotnie. Lokalnie przejdą burze. Temperatura wyniesie od 16-17°C na południowym wschodzie, do 23-24°C w pozostałych regionach.

Czwartek

W czwartek padać już nie powinno, lecz wieczorem na krańcach zachodnich może zaznaczyć się front z burzami i opadami deszczu. W ciągu dnia ciepło i słonecznie. Temperatura wyniesie od 21-22°C na wschodzie, do 26-27°C na zachodzie.

Piątek

W piątek front z burzami i opadami deszczu przemieszczać się będzie nad wschodnią częścią kraju. Burze lokalnie mogą być gwałtowne. Temperatura wyniesie od 18-19°C na zachodzie do 23-24°C na wschodzie.

Weekend

Sobota ze sporą ilością słońca. Opady, jeśli wystąpią to na północy kraju. Temperatura wyniesie od 16-17°C na północy, do 21-23°C na południu. Niedziela wyraźnie cieplejsza i także słoneczna. Burze możliwe są dopiero w drugiej części dnia i to na zachodzie. Na termometrach od 24-25°C na wschodzie, do 27-28°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy sierpień wrzos rozwija, jesień krótka, szybko mija

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here