Nocna burza, niebezpieczna pogoda

Nadchodzący tydzień przyniesie nam dość dynamiczną aurę. Czeka nas sporo burz, które w pierwszej części tygodnia mogą być gwałtowne, a lokalnie wręcz niszczycielskie. Druga połowa tygodnia chłodniejsza, ale ze spokojniejszą pogodą.

Poniedziałek

W poniedziałek Polska znajdzie się pod wpływem pofalowanego frontu atmosferycznego, który do południowo wschodniej i wschodniej części kraju sprowadzi upalne masy powietrza. W tych regionach temperatura wzrośnie do 31-32°C. Natomiast na zachodzie i północy temperatura wyniesie około 26-28°C. Spodziewamy się opadów deszczu oraz burz. Najgroźniejsze wystąpią wieczorem oraz w nocy z poniedziałku na wtorek. Najgroźniejszych burz spodziewamy się w pasie od woj. opolskiego przez łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie oraz lubelskie i podlaskie.

Wtorek

Po przejściu frontu zrobi się wyraźnie chłodniej. W całym kraju możliwe opady deszczu oraz burze. Największą intensywność będą mieć na północy oraz południowym wschodzie. Na termometrach od 19-20°C na południowym wschodzie, przez 24-25°C w centrum, do 26-27°C na zachodzie.

Środa

Również środa zapowiada się deszczowo na południu i południowym wschodzie kraju. Możliwe, że w strefę opadów wbudowane będą burze, które punktowo przyniosą większe sumy opadów. W pozostałych regionach także popada, ale przelotnie. Lokalnie przejdą burze. Temperatura wyniesie od 16-17°C na południowym wschodzie, do 23-24°C w pozostałych regionach.

Czwartek

W czwartek padać już nie powinno, lecz wieczorem na krańcach zachodnich może zaznaczyć się front z burzami i opadami deszczu. W ciągu dnia ciepło i słonecznie. Temperatura wyniesie od 21-22°C na wschodzie, do 26-27°C na zachodzie.

Piątek

W piątek front z burzami i opadami deszczu przemieszczać się będzie nad wschodnią częścią kraju. Burze lokalnie mogą być gwałtowne. Temperatura wyniesie od 18-19°C na zachodzie do 23-24°C na wschodzie.

Weekend

Sobota ze sporą ilością słońca. Opady, jeśli wystąpią to na północy kraju. Temperatura wyniesie od 16-17°C na północy, do 21-23°C na południu. Niedziela wyraźnie cieplejsza i także słoneczna. Burze możliwe są dopiero w drugiej części dnia i to na zachodzie. Na termometrach od 24-25°C na wschodzie, do 27-28°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

Kiedy sierpień wrzos rozwija, jesień krótka, szybko mija

Podziel się swoją opinią!
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here