Deszczowa wiosna
Zdjęcie (pixabay.com)

Ostatnie dni dały nam w kość. Było mroźno porankami i niezbyt ciepło w ciągu dnia. Dodatkowo sporo padało, lecz na deszcz nie powinniśmy narzekać, gdyż utrzymująca się od lutego susza powoli zmierza ku końcowi. Nadchodzący tydzień zapowiada się deszczowo i z lokalnymi burzami. Najmniej opadów spadnie na krańcach północnych.

Poniedziałek

Front, który w niedziele dał się we znaki na zachodzie i częściowo w centrum przemieści się nad krańce wschodnie. Za frontem spłynie chłodne powietrze z północy. Temperatura wyniesie od 10-11°C na wschodzie, do 13-14°C na zachodzie. Na krańcach wschodnich może być cieplej do 16-17°C. Spodziewamy się opadów deszczu na wschodzie i południu oraz przelotnych i lokalnych na zachodzie.

Wtorek

Nadal czeka nas kontynuacja chłodnej, a na południu również deszczowej aury. Opady utrzymają się przez większą część dnia we wszystkich południowych i południowo zachodnich województwach, popada także częściowo w centrum. Poza tym bez opadów. Temperatury wciąż niskie, od 8-9°C na południu, przez 10-12°C w centrum i na północy, do 12-13°C na zachodzie, i do 14-16°C na krańcach wschodnich.

Środa

Przed nami kontynuacja deszczowej aury i to na przeważającym obszarze kraju. Bez deszczu na krańcach północno zachodnich i północnych. Najwięcej deszczu znów na południu i częściowo w centrum, na południowym wschodzie przejdą burze z ulewami. Temperatura wzrośnie od 13-15°C na południowym zachodzie i częściowo w centrum, do 18-19°C na północnym zachodzie, i do 20-21°C na krańcach wschodnich.

Czwartek

Wyraźnie cieplej niż w ostatnich dniach i to na obszarze całego kraju. Ciepłej aurze towarzyszyć będą opady deszczu, które wystąpią na zachodzie, północy oraz na wschodzie. W drugiej części dnia burzowo na wschodzie, w centrum i częściowo na północy. Temperatura wyniesie 14-16°C na południowym zachodzie, przez 17-19°C na północy, do 21-23°C w centrum, na wschodzie i południu.

Piątek

Bardzo ciepło, ale z lokalnymi burzami w drugiej części dnia. Burze wystąpią na północy oraz miejscami w centrum. Temperatura wzrośnie od 19-21°C na zachodzie, do 22-23°C na wschodzie.

Weekend

Sobota także zapowiada się bardzo ciepło, ale z opadami deszczu i burzami na południu, częściowo w centrum oraz na wschodzie. Temperatura wyniesie od 20-21°C na południowym wschodzie, do 22-24°C w pozostałych regionach. Niedziela także bardzo ciepła z temperaturami na ogół do 21-23°C. Miejscami na wschodzie i w centrum przejdą burze.

Przysłowie na ten tydzień

Gdy się maj z grzmotem odezwie na wschodzie, rok sprzyja sianu i zbożu w urodzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here