Kwitnące bazie, to znak że wiosna tuż tuż

Nadchodzący tydzień przyniesie nam aurę typową dla marca, a zatem pogoda uraczy nas niemal wszystkim czym dysponuje. Najcieplej zapowiada się piątek, gdy w całym kraju będzie przyjemnie ciepło. Niestety sobota przyniesie niebezpieczne załamanie pogody.

Poniedziałek

Na pogodę w Polsce wpływać będzie wyż znad morza Bałtyckiego. Do naszego kraju docierać będzie wilgotne i niezbyt ciepłe powietrze. Na zachodzie pojawią się przejaśnienia, a na wschodzie będzie raczej pochmurnie i miejscami może słabo popadać deszcz. Temperatura wyniesie od 5-6°C na północy, przez około 7°C w centrum i na wschodzie, do 8°C na zachodzie Polski.

Wtorek

Do zachodniej części kraju zbliży się front atmosferyczny z opadami deszczu. Deszcz wystąpi również miejscami na wschodzie i południu. Tym razem przejaśnienia wystąpią we wschodniej części, a na zachodzie pochmurno przez cały dzień. Zacznie robić się cieplej, do 6-7°C na wschodzie, 8-9°C w centrum i 10-11°C na zachodzie.

Środa

W środę kolejne chmury frontowe zaznaczą się nad Polską, ale w ciągu dnia opady wystąpią tylko na południu oraz wschodzie. Mocniej powieje wiatr, na południu do 40-50 km/h na godzinę, a na północy do 65 km/h. Wyraźnie cieplej, od 8-9°C na krańcach wschodnich oraz północnych, do 10-11°C w centrum oraz 12-13°C na zachodzie.

Czwartek

Duże zachmurzenie, silniejsze porywy wiatru do 40 km/h oraz słabe opady niewykluczone są we wschodniej części kraju. Z kolei na zachodzie sporo słońca oraz pogodnego nieba. Temperatura wzrośnie od 8-9°C na wschodzie, do 11-12°C na zachodzie.

Piątek

Zdecydowanie najcieplej zapowiada się piątek, ale nie wszędzie aura będzie ładna. Już po południu na północnym zachodzie zaznaczy się front atmosferyczny z opadami deszczu. W pozostałych częściach kraju będzie ładnie i słonecznie. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia ujrzymy od 10-11°C na północnym zachodzie, do 12-13°C na krańcach wschodnich, do 15-16°C w centrum, i aż 18-19°C na południowym zachodzie. Ciepłej aurze towarzyszyć będzie mocniejszy wiatr do 50 km/h na północy.

Weekend

Sobota przyniesie zimną i nieprzyjemną pogodę na północy i ciepłą, ale wietrzną na południu. Przez Polskę wędrować będzie aktywny front atmosferyczny z opadami deszczu, które mogą przechodzić w opady deszczu ze śniegiem. Najwięcej opadów na północy oraz w centrum. Temperatura wzrośnie od 4-5°C na północy, przez 7-8°C w centrum, do 16-17°C na południu. Na południu porywy wiatru mogą dochodzić do 70 km/h. W niedzielę nad naszym krajem wędrować będzie kolejna strefa opadów deszczu. Pochmurno we wszystkich regionach oraz wietrznie, na wschodzie powieje do 40-50 km/h, a na zachodzie do 60-70 km/h. Temperatura wyniesie od 5-6°C na północnym wschodzie, przez 8-9°C w centrum, i 11-12°C na zachodzie.

Przysłowie na ten tydzień

W marcu jak w garncu

Marzec zbliża się do półmetku, a to znaczy, że już niedługo wiosna wybuchnie „na całego”. W nadchodzącym tygodniu pogoda przyniesie nam aurę typową dla marca, a więc ciepłe momenty przeplatane z chłodniejszymi.