Łagodna zima w mieście

Kolejny tydzień marca nie przyniesie ocieplenia i typowej wiosennej pogody. Zamiast tego czeka nas napływ zimnych mas powietrza z północy kontynentu, a także liczne akcenty zimowe. Do końca tygodnia pogoda niewiele się zmieni.

Poniedziałek

Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniesie nam bardzo rześki i pochmurny poranek. Przejaśnienia pojawiać się będą tylko w południowej części kraju, w pozostałych regionach na słońce szanse będą bardzo małe. W wielu regionach nie wykluczamy symbolicznych opadów śniegu. Po południu od północnego wschodu w głąb kraju wędrować będzie front atmosferyczny z intensywnymi opadami deszczu, które bardzo szybko przechodzić będą w opady samego śniegu. Śnieg padać będzie przede wszystkim we wschodniej i południowej części Polski. Na zachodzie padać będzie sam deszcz. Niezbyt ciepło, od 1-2°C na północnym wschodzie, do 3-4°C, miejscami 5°C na południu.

Wtorek

W drugiej części nocy intensywne opady śniegu utrzymywać się będą na południu i wschodzie, z kolei na zachodzie i południowym zachodzie padać będzie sam deszcz. Wtorek w wielu miejscach przywita nas zatem zimową aurą, z paru centymetrową warstwą śniegu. W ciągu dnia opady będą utrzymywać się jeszcze na południu, ale z biegiem godzin będą zanikać. Po południu od północy postępować będą rozpogodzenia. Temperatury niezbyt wysokie, od 1-2°C na wschodzie i i południowym wschodzie, przez 3-4°C na północy, do 5-6°C na zachodzie. W całym kraju odczucie zimna potęgować będzie zimny wiatr z północnego wschodu.

Środa

W środę słabe opady śniegu pojawiać się będą w górach i na krańcach południowych. W pozostałych regionach bez opadów, a do tego wiele słońca i przejaśnień. Niestety sporo chmur może pojawić się na północy. Raczej chłodno, od 5-6°C na wschodzie, do 7-8°C na zachodzie.

Czwartek

Bez opadów, ale raczej pochmurno w czwartek. Najwięcej chmur na północy oraz wschodzie, z kolei na zachodzie i południu powinno być znacznie pogodniej. Zrobi się cieplej, od 5-6°C na wschodzie, do nawet 7-8°C na południu i zachodzie. Lokalnie na zachodzie może być do 9-10°C.

Piątek

Kolejny front z opadami deszczu przechodzącymi w opady śniegu wkroczy do Polski z północy. Za frontem ponownie napłynie chłodniejsze powietrze. Temperatury niskie, od 3-4°C na krańcach południowych i północnych, do około 5-6°C w centrum i do 7°C na zachodzie.

Weekend

Sporo opadów, przede wszystkim śniegu wystąpi we wschodniej części kraju, na zachodzie padać będzie raczej sam deszcz. Zimno, od 1-2°C na wschodzie, do 3-4°C na zachodzie. W niedzielę kontynuacja brzydkiej i nieprzyjemnej pogody. W całym kraju występować będzie sporo opadów, przede wszystkim samego śniegu. Tylko miejscami na południowym zachodzie padać będzie sam deszcz. Zimno, od 1-2°C na północy, do 3-4°C na południu.

Przysłowie na ten tydzień

Czasem marzec tak się podsadzi, że dwa kożuchy oblec nie zawadzi

Nadchodzący tydzień nie przyniesie nam wiosennej pogody. Niestety będziemy musieli liczyć się z napływem chłodnych mas z północy kontynentu. Wraz z chłodnym powietrzem docierać będą fronty atmosferyczne z opadami deszczu oraz śniegu. W wielu regionach zrobi się zimowo, a pokrywa śnieżna może wynieść nawet do 4 centymetrów. Ocieplenie pojawi się najprawdopodobniej dopiero przed samymi świętami.